Byliśmy na IEM 2018

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 26 Luty 2018
  • Komentuj 2

Pierwszy weekend IEM Katowice już za nami. Naszych JaRockowców mogliście spotkać na stoisku sklepu x-kom gdzie przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji związanych z graniem mobilnym i ciekawymi aplikacjami na telefony. Na stoisku mogliście spotkać między innymi Mkrr'a, Seto, Kyca, Lempiank czy Niedaradka.

Mobilne granie i aplikacje na smartfona były myślą przewodnią pierwszego jarockowego weekendu na tegorocznym IEMie. Wraz ze sklepem x-kom oraz marką Huawei sprawdzaliśmy użyteczność przeróżnych aplikacji, dzięki którym możecie, na przykład, założyć swój własny zespół muzyczny, znaleźć dla siebie odpowiednią dietę czy zwyczajnie pograć ze znajomymi.  

Naszym gościem w sobotę był Mkrr3 oraz Seto. Mateusz zajął się przede wszystkim graniem w Hearthstone'a, ale nie był to zwykły pojedynek 1vs1 z karcianki Blizza. Przed Mateuszem postawiliśmy zadanie pokonania aż czterech przeciwników jednocześnie. Na ośmiu telefonach zainstalowaliśmy HS'a, cztery trafiły w ręce publiczności i cztery w ręce Mkra:

Ostatnie przygotowanie do pojedynku 4vs1

... i ruszyli!

Pojedynki były zacięte, a pot lał się strumieniami!

Mkr musiał ostatecznie pogodzić się z dwoma porażkami!

Obok Mkrr'a w sobotę widzieliśmy się jeszcze z Setem, który przygotował dla Was rozmowę na temat najbardziej użytecznych aplikacji, z jakich on sam na co dzień korzysta:

Seto miał dla Was kilka fajnych apek ułatwiających życie

W niedzielę zaczęliśmy muzycznie. Tego dnia naszym pierwszym gościem był Niedaradek. Każdy kto Radka zna wie, że ten praktycznie nigdzie się nie rusza bez swojej gitary. Tak samo było w niedzielę na x-komie, a Radek pokazał nam kilka użytecznych aplikacji do tworzenia/obrabiania muzyki. Mało tego! Udało nam się stworzyć mały zespół złożony z widowni oraz Kingi Kujawskiej, która od czasu do czasu do nas zaglądała.

Niedaradek muzycznie rozpoczął dzień

Szybko usiedliśmy do testowania możliwości telefonu do Huawei

Jeszcze tylko nastroimy gitarę...

...i można było zacząć próby zespołu. Kinga na wokalu

Po Niedaradku na scenę weszli nasi specjaliści od wyścigów - Kycu oraz Krucz44. Kyca niespecjalnie trzeba Wam przedstawiać, to znany miłośnik symulacji wyścigów samochodowych. Krucz44 to polski jedynak w Formula 1 Esports Series, czyli cyfrowej odpowiedniczki królowej motosportu. We dwóch pokazali, jak najlepiej się ścigać i w jakim kierunku pójdzie przyszłość wirtualnych wyścigów:

Na linii startowej ustawiają się Kycu i Krucz44

Sygnał do startu dał Kycu

Jeszcze tylko wybór koloru...

Pisk opon i start!

Jako ostatnia na scenę stoiska x-kom weszła Lempiank. Ania to miłośniczka gotowania i aktywności fizycznej, więc od niej mogliście się dowiedzieć o najlepszych aplikacjach pomagających prowadzić zdrowy tryb życia. Co zrobić, żeby nie zajechać się już na pierwszym treningu, co gotować, żeby było smacznie i zdrowo oraz jak dobrze dbać o swoja sylwetkę? To wszystko i znacznie więcej mogliście dowiedzieć z panelu Lempiank!

Pamiętajcie, że to nie koniec tegorocznego IEM w Katowicach, bo już w najbliższy piątek rusza kolejny weekend. Wtedy też zobaczycie naszych JaRockowców na stoisku x-koma, ale tym razem zajmiemy się nie aplikacjami i grami na urządzenia mobilne, tylko pokażemy, co potrafią najmocniejsze maszynki w takich grach jak Fortnite, PUBG, Formula 1 czy NBA. Wsród naszych gości zobaczyci między innymi Łosia, Kromkę, CTSG, Niedaradka czy Rocka. Będzie się działo, do zobaczenia na stoisku x-koma!

Na koniec zostawiam Was z wymęczonym ISDNem. Do zobaczenia już w piątek!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze