Blizzard Arena

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 09 Wrzesień 2017
  • Komentuj 2

Już za niecały miesiąc w kalifornijskim Burbank Blizzard otworzy własną, esportową arenę. Siedlisko wirtualnych sportów ruszy już 7 października.

Blizzard Arena Los Angeles wystartuje z olimpiadą Overwatch w dniu otwarcia, a potem ugości najlepszych graczy Hearthstone, na Championship Tour w Hearthstone (13 października). To jednak nie koniec atrakcji, bo do końca miesiąca rozegrają się tam finały mistrzostw w HotSa oraz arenowy turniej World of Warcraft. Firmę czeka więc wiele pracy, ale być może i duży, esportowy sukces.

Samo centrum ma mieścić scenę z widownią na 450 osób. Dla zawodników dostepna będzie strefa treningowa i wypoczynkowa oraz studia nagrań, biura i sklep firmowy. 

Activision Blizzard od dawna sugerowało, że ma na celu mocne obsadzenie rynku sportów cyfrowych. Po przejętym niecałe dwa lata temu Major League Gaming, kolejna inwestycja we własny stadion stawia ich w bardzo dobrej sytuacji. Czy Overwatch stanie się topową grą esportową? Na to jeszcze za wcześnie, ale patrząc po działaniach firmy i spółki raczej nie można tego wykluczyć. Zwłaszcza wtedy, gdy prezes Blizzard Entertainment Mike Morhaime, mówi o przełomowym momencie w branży.

[Źródła: finance.yahoo.combusinesswire.comgamespot.comnews.blizzard.com] 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze