Warbringers: Sylvanas

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 01 Sierpień 2018
  • Komentuj 5

Wczorajszego popołudnia Blizzard przedstawił kolejnego shorta z serii Warbringers. Tym razem dotyczył on Wodza Wojennego Hordy, Sylvanas Windrunner i spalenia Teldrassilu, siedziby Kaldorei. Jako żółnierz Hordy muszę przyznać, że i mnie łezka w oku zakręciła się na widok rzezi niewinnych Nocnych Elfów schowowanych w objęciach Korony Ziemii.

Seria Warbringers ma być wprowadzeniem do nowego dodatku Battle for Azeroth. Przybliżeniem sylwetek trzech kobiet odpowiedzialnych za konflikt zagrażający Azeroth bardziej niż sam Sargeras. Mawia się jednak, że za każdą wielką wojną stoi jakaś kobieta. Za tą stoją aż trzy!

Pierwszy film dotyczył Jainy Proudmoore, która oddaje się nienawiści i szaleństwu od czasu spalenia Theramore, rodzinnego miasta, spustoszonego przez ówczesnego dowódcę Hordy - Garrosha. Piękna muzyka, smutna historia i młoda uczennica Kirin Toru. Była nadzieją Przymierza na pokój, a sama stanie się końcem tej mrzonki.

Wczorajszy film, przedstawia aktualnie najważniejsze dzieje Kalimdoru, czyli Sylwanę atakującą Darnassus. Widzimy dlaczego stała się Królową Banshee, oraz jak bardzo zazdrości elfom długowieczności, pdoczas gdy jej piekne życie zostało obdarte z nadziei przez Lich Kinga, a teraz musi odpowiadać za całą armię porzuconych. Ci niestety przemijają, a ich królowa niezmiennie szuka dla nich sposobu na długowieczność, albo chociaż przetrwanie. Co jednak spowodowało tak radykalny najazd akurat na elfy, zamiast ataku na znienawidzoną Calię Menethil w stolicy kapłanów? I czy Horda wytrwa w lojalności swojemu Warchiefowi, kiedy nawet jej Champion Nathanos zwątpił przy wykonaniu rozkazu? Pozostaje mieć nadzieję, że Loa nie pomyliły się wskazując ją Vol'jinowi na następnego dowódcę.

Kolejny film dotyczyć będzie królowej Azshary. Dziesięć tysięcy lat temu ukochanej przywódczyni Kaldorei, najpiękniejszej i cenionej, jednocześnie nieczułej na nieszczęścia swojego ludu. teraz jest to królowa ludu naga, która w morskich głębinach zbiera siły na zemstę przeciwko Kaldorei. Wydaje się jednak, że nie będzie już miała jej na kim dokonać, czy stanie się więc sojuszniczką Sylwany w drodze po władzę nad Azeroth? Zawsze może się okazać, że to ona była złym charakterem, który spowodował tragiczne wydarzenia w Teldrassil i (jeszcze) tajemniczy upadek Undercity, knując i mieszając ze swoją pielęgnowaną tysiącleciami nienawiścią.

Pozostaje nam czekać na kolejny film z serii Warbringers i sam dodatek. Premiera 18 sierpnia.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze