Bezimienny sprzedany! THQ kupiło Gothica!

W Polsce jest kilka kultowych gier. Jeśli chodzi o MMO to niewątpliwie jest to Tibia oraz Metin2. Z tytułów single player teraz można wymienić trzecią część przygód Białego Wilka – w  końcu to dobro narodowe. Nie można również zapominać o Heroes of Might & Magic III. Niemniej jest sobie pewien Bezimienny, który w sercach naszych rodaków ma zagwarantowane miejsce.

Oczywiście mowa tutaj o bohaterze serii Gothic. O trójce nie wspominam, bowiem to kontrowersyjna część. Nie ulega jednak wątpliwościom, że Gothic 1 oraz Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka, to u nas gry kultowe. Nie będę wdawał się w to zjawisko, czy też fenomen. Warto tylko wspomnieć, że losy serii poszły pokręconymi ścieżkami, w efekcie od dawien dawna nie było pełnoprawnej kontynuacji.

Kilka dni temu rynkiem wstrząsnęła wiadomość o kolejnych zakupach THQ Nordic. Ostatnimi czasy deweloperzy kupują różne studia oraz marki, zapowiadając przy tym ich wykorzystanie. Poza obietnicami nowych gier niewiele więcej mamy, ale czas pokaże, czy THQ Nordic wykorzysta znane serie, czy zwyczajnie schowa je w swojej piwnicy. Ostatnim nabytkiem firmy jest jednak Piranha Bytes!

Tak, Piranha Bytes, czyli twórcy oryginalnej serii Gothic oraz Risen (nie zapominajmy o Elex!). Teraz prawa do tych marek oraz samo studio są własnością THQ Nordic. Jeśli dodać do tego fakt, że posiadają oni również Deep Silver to można bez zająknięcia powiedzieć, że los Bezimiennego jest teraz w ich rękach.

Na ten moment nie wiemy, czy THQ Nordic zrobi coś w tej sprawie. Piranha Bytes dalej podobno ma pracować nad swoimi RPG-ami, ale otrzymali od szefostwa spory zastrzyk gotówki. Miejmy nadzieję, że przełoży się to bezpośrednio na jakość ich następnych produkcji.

Skoro jednak nic nie wiemy, to pogdybajmy sobie! Jak myślicie, jak THQ Nordic wykorzysta markę Gothic? Powstanie kolejna część przygód Bezimiennego? Może doczekamy się zremasterowanego wydania Gothica 1 i Gothica 2?

[Źródło: THQ Nordic]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze