Zapomniany Sequel Gothica

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 21 Styczeń 2017
  • Komentuj 1
https://www.youtube.com/watch?time_continue=344&v=SS_RRuNCe6Y Wyśmienity klimat, wyraziści bohaterowie oraz niezapomniana historia — to głównie te cechy sprawiły, że Gothic zakorzenił się w sercach graczy jako jedna z najlepszych gier RPG. Tytuł ten z pewnością obił się o uszy każdemu miłośnikowi gier fabularnych, lecz mogę się założyć, że niewielu z nich wie cokolwiek na temat oficjalnego dodatku do pierwszej części. Niewykluczone, że wiedza o nim była dostępna tylko nielicznym. goth2 sequel O zapomnianym projekcie dowiedzieliśmy się kilka dni temu dzięki twórcom nieoficjalnego dodatku do Gothica pod tytułem: „Dzieje Khorinis”. Wyciek informacji na rosyjskim forum oraz grafiki zawarte w oficjalnym artbookuThe Art of Gothic 3” potwierdził wszystkie domysły. artofgy Początek dodatku miał rozpoczynać się tak, jak druga część przygód bezimiennego. Xardasowi udało się przeteleportować bohatera spod gruzów świątyni prosto do jego wieży, która w dalszym ciągu górowała nad  Górniczą Doliną, a nie nad Khorinis.

Tutaj nawet rozdzielczość 4K nie pomoże

Tutaj nawet rozdzielczość 4K nie pomoże

Protagonista miał dowiedzieć się od Nekromanty, że w krainie roi się od orków, które nawet w najmniejszym stopniu nie dorównują poziomowi zagrożenia ze strony Śniącego. Okazało się, że zniszczenie magicznej bariery osłabiło strukturę oddzielającą wymiary, przez co demony były w stanie swobodnie przenikać do świata śmiertelników.

"I gdzie teraz to Wasze bagienne ziele?!"

"I gdzie teraz to Wasze bagienne ziele?!"

Ponadto mielibyśmy okazję odwiedzić Stary Obóz pod przywództwem Diega, natknąć się na armie Rhobara, wyjaśnić nurtujące nas pytania, oraz (z pewnością)  uratować świat przed nadchodzącym złem. O poznaniu tajników gildii Uzdrowicieli, Łowców Demonów oraz walce z demonicznymi bestiami już nie wspominam.

Czy to aby nie Bies z Wiedźmina?

Czy to aby nie bies z Wiedźmina?

Pomimo tego, że Piranha Bytes nie wróci do zapomnianego projektu, nie wszystko jest stracone. Twórcy „Dziejów Khorninis” nie zamierzają porzucać tak ciekawych wątków i obiecali, że znajdziemy kilka z nich w nadchodzącym nieoficjalnym dodatku. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o niewydanym sequelu, to zapraszam do zapoznania się z filmikiem z początku artykułu.

Ten klimat już nigdy nie powróci...

Ten klimat już nigdy nie powróci...

[źródło: youtube.com/dziejekhorinis, youtube.com/arhn.eu]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze