Bez Orgrima ani rusz

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 12 Sierpień 2016
  • Komentuj 0
Studio Legendary, ci od filmowego Warcrafta, sprzymierzyło się z Microsoftem by przenieść bohaterów z wielkiego ekranu do prawdziwego świata. Wszystko dzięki HoloLens.  Przyszłość już nastała. Serio. Do niedawna takie obrazki jak te, które prezentuje nam Microsoft, mogliśmy oglądać tylko w filmach sci-fi. Hologramy pozostawały w sferze marzeń. A dziś? Chcecie? To patrzcie co możemy zrobić za pomocą Hololens. Co prawda za dość wysoką cenę. Jeśli chcielibyście sobie sprawić gogle rozszerzonej rzeczywistości od Microsoftu to... musicie poczekać aż gigant ogłosi cenę i datę premiery urządzenia. Jeśli jesteście deweloperem i już teraz chcecie zacząć tworzyć rzeczy na HoloLens to Microsoft sprzeda Wam gogle za trzy tysiące dolarów. Tano nie jest, ale za taki gadżet, z takimi możliwościami, myślę że warto. Jaka inna zabawka zapewni takie przeżycia? “Microsoft HoloLens pozwala nam przenieść bohaterów ze światów przez nas stworzonych do świata realnego'' mówi Emily Castel z Legendary. ''Nasi fani będą mogli wdać się w interakcję i pobawić się z naszymi bohaterami w kompletnie nowy sposób, dający im unikalne doświadczenie, którym mogą podzielić się ze znajomymi dzięki filmikom i mediom społecznościowym'' chwali się Castel.
?list=PLZCHH_4VqpRiwJFJURBoqu70radUThLdr ''Żeby przedstawić aktorów i obiekty jako hologramy, używamy specjalnego studia filmowego. Nagrywamy aktorów używając tuzinów zsynchronizowanych ze sobą kamer RGB i na podczerwień. Jesteśmy w stanie uchwycić ruch, kształt, wygląd odtwórcy roli, wyprodukować coś jak obraz wideo tyle tylko, że dający się oglądać z każdej strony i każdego konta'' napisał na blogu Microsoftu Kudo Tsunoda. Nie wiadomo na jakiej zasadzie będzie działała interakcja z hologramem. Czy będzie on tylko odtwarzał zaprogramowane wcześniej ruchy, czy będzie wyposażony w jakąś formę sztucznej inteligencji - to nadal pozostaje tajemnicą. Tak czy inaczej, przyznacie, że wygląda to niesamowicie. Jak jeszcze tylko Microsoft zszedłby nieco z ceny HoloLens to widziałbym co chciałbym dostać pod choinkę.

Żółwik z Orgrimem musi być!

Żółwik z Orgrimem musi być!

[źródło: blogs.windows.compcmag.comtrustedreviews.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze