Pre-sequel Borderlands

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 08 Kwiecień 2014
  • Komentuj 16
163706403 Wieść niesie że, 2K Australia oraz Gearbox Software pracują właśnie nad kolejną częścią ich hitu Borderlands. Gra nie będzie jednak kontynuacją historii, a raczej będzie wypełniać fabularną lukę między 1 a 2 częścią, donosi portal GamesPoinNow. Chcę wyraźnie zaznaczyć, że póki co obracamy się w świecie plotek. Jednak kilka branżowych serwisów natychmiast podchwyciło informację sugerując, że coś jednak jest na rzeczy. ''Pre-sequel'' Borderlands, jak roboczo jest nazywany nowy twór Gearbox Software raczej nie pojawi się na najnowszej generacji konsol, choć wszystko się jeszcze może zmienić. Za to użytkownicy PC, Xboxów 360 i PS3 mogą z nieco większą nadzieją wypatrywać jesieni kiedy to gra ma być oficjalnie dostępna. Zapytany przez dziennikarzy o Borderlands 3 prezes studia Randy Pitchford odpowiedział, że taka gra nie jest w produkcji. Jednak Randy puścił do nas oczko mówiąc ''Powiedziałem, że nie pracujemy nad Borderlands 3. Potwierdziłem natomiast wcześniej, że pojawi się coś więcej w franczyzie Borderlands''. 284212 Szef GS zręcznie unika klarownej wypowiedzi, jednocześnie sugerując nam że zadajemy niewłaściwe pytania. Robicie Borderlands 3? Oczywiście, że nie! Czy pracujecie nad nową grą z serii Borderlands? Nie potwierdzam, nie zaprzeczam.

Przy ponad 7 milionach sprzedanych kopii marka Borderlands stała się najbardziej dochodowym projektem studia, odpowiedzialnym także za Brothers in Arms: Furious 4, Duke Nukem Forever czy Tony Hawk's Pro Skater 3.

Jeśli idzie o historię to podobno rozwijać się ma w okół młodego  Handsome Jacka. Athena The Gladiator, Wilhelm The Enforcer, Nisha The Lawbringer to tylko niektórzy z jego poruczników, którymi będziemy mogli zagrać.

med_Borderlands2_HandsomeJack_screen

Akcja ma zostać umiejscowiona na księżycu Elpisa i bazie Hyperiona w kształcie litery H. Na księżycu raczej kiepsko z grawitacją, więc wysyłanie przeciwników na wieczny kosmiczny spacer ma być jak najbardziej możliwe. Wystarczy kilka granatów, głośne BAM i już delikwenta nie ma.

Jeśli idzie o sprzęty jakimi będziemy się posługiwali w grze to wybór ma być naprawdę wielki. Mam namyśli NAPRAWDĘ wielki! Wliczając w to takie zabaweczki jak bronie Cryo, które pozwolą nam zamrozić naszego wroga a potem rozbić go na kawałeczki. Pre-sequel zapowiada także jetpacki i inne cuda, które będą pełniły ważną rolę w grze.

Ciekawą informacją wydaje się sprawa podejścia do zapasów powietrza w nowym Borderlands. Ma on mieć wielki wpływ na to jak potoczy się nasza przygoda. Jego zapas będzie ograniczony, ale prawdopodobnie będziemy mogli go uzupełniać przeszukując zwłoki pokonanych przeciwników.

Być może dowiemy się czegoś więcej w tym tygodniu, studio planuje swój coroczny panel "Inside Gearbox Software''. Podobno spece w GS mają trochę więcej opowiedzieć o Borderlands i Homeworld.

Póki co pozostaje nam żyć w świecie plotek, jednak chyba nie ma się co oszukiwać. Nowa gra Borderlands pewnie pojawi się jesienią, ale na jakiekolwiek potwierdzenie musimy jeszcze poczekać.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze