Więcej ludzi pracuje nad Cyberpunkiem niż Wiedźminem

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 06 Wrzesień 2016
  • Komentuj 4
Cyberpunk powoli zmienia się w grę widmo - każdy widział, każdy czytał, ale żadnego konkretu powiedzieć nie może. Redzi na swoim forum odpowiadają na pytania internautów, ale niestety żadnych szczegółów na temat Cyberpunka zdradzić nie chcą. Co innego Gwint.  Trailer jaki widzieliście u góry odbił się głośnym echem w internecie. Od jego wypuszczenia minęły już trzy lata, a o grze Redów nadal nie wiemy zbyt wiele, poza tym co ujawnione zostało na samym początku: Cyberpunk będzie eRPeGiem umieszczonym w świecie sci-fi. Szczegółową informacją nazwać tego nie można. Redzi na swoim forum zorganizowali serię Q&A, w których gracze mogli zadawać pytania zarządowi firmy. Część z nich dotyczyło kondycji finansowej CDP Red, inni ciekawi byli tematu modowania gier firmy na konsolach, jeszcze inni byli  dopytywali czy Gwint trafi na Steama. Wszystko to możecie przeczytać tutaj, ale ja skoncentruję się na tym co najważniejsze: Cyberpunku i Gwincie. ''Nad Cyberpunkiem pracuje obecnie więcej osób z gamedevu niż pracowało nad trzecią częścią Wiedźmina w najintensywniejszym miesiącu'' napisała Katarzyna Szulc z CDP Red. Dociekliwi próbowali naciskać i uzyskać odpowiedź na pytanie: kiedy powiecie o Cyberpunku coś nowego? Niestety, gracze muszą zadowolić się zwięzłym ''lubimy zaskakiwać, nie możemy więc podać konkretnej daty''. 

Więcej ludzi dłubie przy Cyberpunku niż nad Wiedźminem

Więcej ludzi dłubie przy Cyberpunku niż przy Wiedźminie

Ale to nie koniec dociekań. Jeden z internautów zapytał o możliwość co-opa w Cyberpunku. Myślicie, że uzyskał odpowiedź? Nie ma szans  - ''Na tym etapie prac nie udostępniamy informacji o grze Cyberpunk 2077'' i basta. Jak widzicie jednym konkretem, którym Redzi byli w stanie się podzielić jest to, że nad przyszłościowym eRPeGiem pracuje dużo ludzi. Na szczęście nie byli aż tak tajemniczy w kwestii Gwinta. Zamknięta beta gry rozpocznie się w 25 października i to póki co jest najważniejszy cel dla firmy. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że na otwartą betę poczekamy co najmniej kilka miesięcy po tym jak ruszą zamknięte testy. Na forum padło pytanie co do rozwoju Gwinta i jego ewentualnego przekształcenia się w grę e-sportową. ''Od pewnego czasu pracowaliśmy, cały czas pracujemy i jeszcze planujemy sporo pracować nad GWINTEM i jego dalszym rozwojem na wielu płaszczyznach'' odpowiada Szulc. ''W myśl zasady, że tylko dobra gra ma potencjał, żeby stać się dyscypliną e-sportową, najważniejsze dzisiaj dla nas jest dostarczenie graczom gry o najwyższej jakości''.

Zamknięta beta rusza 25 października, otwarte testy rozpoczną się kilka miesięcy później

Zamknięta beta rusza 25 października, otwarte testy rozpoczną się kilka miesięcy później

Redzi byli uprzejmi na tyle, żeby potwierdzić możliwość gry w karciankę między PCtami, a Xboxami One. ''Co do innych rozwiązań – bacznie się im przyglądamy'' odpowiada Szulc mając zapewne na myśli ewentualny crossplay z PlayStation 4. Jeden z uczestników panelu zapytał o ilość kampanii dla pojedynczego gracza. Domyślacie się odpowiedzi? ''Jest teraz za wcześnie, by o tym mówić''. Na Cyberpunka czekamy już przeszło trzy lata i wygląda na to, że jeszcze trochę poczekamy. Plotki dotyczące ewentualnej premiery mówią o końcówce przyszłego roku, lub początku roku 2018, ale zakładam, że na razie sami Redzi nie wiedzą kiedy ma ona nastąpić. Co do Gwinta to sprawa wygląda nieco inaczej - skoro zamknięte testy startują już za kilka tygodni to pewnie pełna wersja gry trafi do nas gdzieś w okolicach przyszłorocznych wakacji.

Redzi każą na siebie czekać. To czekamy

Redzi każą na siebie czekać. To czekamy

[źródło: cdprojekt.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze