Beyond Good and Evil 2 - gameplay

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 11 Grudzień 2018
  • Komentuj 1

Na wczorajszym streamie Ubisoft przedstawił build alpha Beyond Good and Evil 2, przy okazji informując o postępach nad pracami. Jak widać po gameplayu gra jest jeszcze na wczesnym etapie produkcji, więc zamiast wyrokować warto zebrać w jedno miejsce wszystkie obiecujące elementy.

Francuzi podkreślają, że to demo pochodzi jeszcze sprzed pół roku lub więcej, gdyż szykowane było na tegoroczne E3. Prace wciąż trwają, ale ogólny zarys mechanik został omówiony przez twórców. 

Duży nacisk zostanie położony na rozgrywkę w coopie (nie multi), walki powietrzne i eksploracje ogromnego świata. Po AC: Odyssey wiem, że Ubisoft niesamowicie rozwinął kompetencje w tym obszarze, a podróżowanie statkiem kosmicznym z ''robocraftowymi'' walkami może być dla nich ciekawym wyzwaniem. 

Kolejnym ważnym elementem będzie customizacja postaci, zdolności, drużyny, a nawet specjalnego skanera, który będzie jednym z podstawowych narzędzi. Praktycznie wszystko ma zostać pozostawione do wyboru nam - graczom. 

Podczas streama padło również kilka słów o fabule i powrocie Jade. Jeśli chcecie uniknąć spojlerów to spokojnie przeskoczcie do drugiego filmu z podsumowaniem. Jeśli jednak nie znacie Uniwersum i czarnowłosa Jade nic Wam nie mówi, to macie okazję poznać wstępny zarys świata.

To o czym jeszcze warto wspomnieć, to rozmach. Spójrzcie tylko na ten świat! Imponujących rozmiarów i nieźle wyglądający, mimo tak wczesnego etapu. Jeśli wszędzie będziemy mogli dolecieć bez praktycznie żadnego loadingu, to ileż pracy to musi wymagać i jak bardzo podniesie to poprzeczkę innym grom (jeśli oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem).

Beyonda raczej nie mamy co spodziewać się wcześniej niż za 3 lata. Na aktualnym buildzie zostało kilka lat pracy, o testach i ewentualnych nowych generacjach konsoli nie wspominając (bo raczej w aktualną generację twórcy nie celują). Bardzo ambitny projekt, od pierwszego pokazu mocno trzymam kciuki za team Michela Ancela.

[Źródło:twinfinite.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze