Bethesda w tym roku zaszalała!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Czerwiec 2016
  • Komentuj 9

Oglądaj E3 razem z Jarock!

Bethesda_E3-1200-80

Fani gier Bethesdy tegoroczone E3 będą raczej dobrze wspominać. Studio zaprezentowało cały wachlarz tytułów i rozszerzeń w jakie już niedługo przyjdzie nam pograć. Jest też kilka niespodzianek. 

Ci, co mieli okazję oglądać konferencję Bethesdy powodów do narzekań na brak akcji mieć nie powinni. Poniżej podrzucam Wam to, co z konferencji firmy jest dla gracza najważniejsze.

Pokazano Dishonored 2

Dwójka grywalnych bohaterów, nowe supermoce i spora swoboda w wykonywaniu zadań. Jeśli to wszystko o czym mówią twórcy rzeczywiście trafi w nasze ręce, to druga część Dishonored ma szansę na dłużej zapaść nam w pamięć. Zapowiedź Dishonored 2 była jedną z głównych atrakcji tegorocznej konferencji Bethesdy. Grę zapowiedziano na 11 listopada tego roku, kiedy pokaże się na komputerach osobistych, Xboxach One i Playstation 4.

Fallout przeniesie do wirtualnej rzeczywistości, a Shelter trafi na PC

Choć Fallout 4 przegrał rywalizację z Wiedźminem o tytuł najlepszej gry 2015 roku, to w żadnym wypadku nie oznacza to że dzieło Bethesdy jest słabe. Wręcz przeciwnie! Deweloperzy zapowiedzieli w tym roku dwie aktualizacje oraz płatny dodatek o nazwie Nuka World. Darmowe aktualizacje skupią się przede wszystkim na opcjach budowlanych. W Contraptions, które dostaniemy jeszcze w tym tygodniu, chodzić będzie przede wszystkim o budowę skomplikowanych pułapek, a Vault-tec, który pokaże się gdzieś pod koniec wakacji, pozwoli nam na zaprojektowanie i zbudowanie własnej krypty. Mamy też dobrą wiadomość dla fanów Fallouta Shelter - który jest najchętniej ogrywanym Falloutem w historii - bo gra trafi na PCty już w lipcu. Ale to jeszcze nie koniec! Bethesda zapowiada, że już w przyszłym roku w Fallouta 4 zagramy w świecie wirtualnej rzeczywistości za sprawą gogli HTC Vive.

The Elder Scrolls: Legends czyli rywal dla Hearthstone'a

Kolejna wielka firma wchodzi w karcianki. The Elder Scrolls: Legends powalczy o graczy z Hearthstone'm - a jeśli wierzyć plotkom - do tej rywalizacji niedługo może dołączyć CD Projekt i ich Gwint. Bethesda ujawnia, że kampania dla jednego gracza w TES: Legends pozwoli w inny niż dotychczas sposób odkryć historię Tamriel. Gra przygotowywana jest nie tylko na komputery osobiste, ale trafi także na iPhony i iPady oraz urządzenia korzystające z Androida. Jeśli macie takie życzenie, to producent zaprasza do zamkniętej bety, na którą możecie się tutaj zapisać.

Quake Champions to taki trochę Overwatch

Czy mi się wydaje, czy część pokazu Bethesdy było wymierzone w Blizzarda? Przed chwilą zobaczyliście karcianego TES: Legends, a Quake Champions nie wydaje się niczym innym, jak próbą nawiązania walki z ultrapopularnym Overwatchem. Czy ma na to szansę? Podobnie jak gra Blizzarda, nowy Quke nastawiony będzie na szybką, wieloosobową walkę drużynową. Bethesda zapowiada, że w grze doskonale odnajdą się zarówno starzy wyjadacze jak i nowi gracze. W przyszłości wystartować ma profesjonalna liga Quake Champions. Słowem gra wybitnie stworzona pod e-sport, ale ciszyć się nią będą mogli jedynie PCtowcy.

Kolejny Pray to nie po prostu druga część

Nowy Pray nie będzie sequelem, bo jak mówi Raphael Colantonio z Bethesdy gra będzie luźną interpretacją marki. Gra skupi się na bohaterze o imieniu Morgan, a fabuła przeniesie nad do roku 2032. Gra w głównej mierze ma być psychologicznym thrillerem, którego akcja osadzona zostanie w ''niebezpiecznym świecie''. Co ciekawe, już teraz dowiadujemy się, że to od nas będzie zależeć czy zagramy kobietą czy mężczyzną. Niestety na bardziej szczegółowe informacje deweloperzy każą nam czekać aż do QuakeConu.

Zapowiedzianego kolejnego Wolfa?

331239871 Tajemniczo zapowiada się historia Wolfensteina. Na jednej z grafik ujawnionych przez Bethesdę, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem konferencji, możemy zobaczyć nazwę The New Colossus. Dla wielu jest to znak, że kolejna część Wolfa ( a może jedynie dodatek) jest w produkcji. Uwagę zwracają daty premier przy poszczególnych grach. Jedynie w przypadku The New Colossus wszelkie daty zostały wymazane. Ale jeśli dodacie do tego, że tajemniczy tytuł znajduje się tuż pod dodatkami The New Order i The Old Blood to wyjdzie Wam, że rzeczywiście coś o Wolfie możemy jeszcze niedługo usłyszeć.

Oglądaj E3 razem z Jarock!

[źródło: youtube.comign.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze