Będzie nowy Torment?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 14 Listopad 2017
  • Komentuj 0

Wiele wskazywało na to, że powrócimy do Zapomnianych Krain. Beamdog od dłuższego czasu rekrutuje nowe osoby do kolejnego cRPG. Twórcy jednak zapomnieli maskować swoje projekty i to pozwoliło fanom wyciągnąć wnioski.

Na koniec poprzedniego miesiąca na kanale Beamdog pojawił się film ukazujący pracę zespołu. W pewnym momencie (2:27) widać niewyraźne koncepty postaci. I ktoś postanowił zagłębić się w temat. 

Fani z RPGCodex i GameBanshee szybko połączyli fakty.Postacie ubrane są w stroje z frakcji Przeznaczonych, które znamy z uniwersum Wieloświatu.

Większość uważa, że Przeznaczeni jedynie biorą, ale oni sami twierdzą, że robią znacznie więcej. Jest wiele rzeczy, które musi posiąść trep – szacunek, dla przykładu. To właśnie coś, co według Przeznaczonych może zostać zabrane siłą.

Oprócz tego pojawia się również tajemnicza wzmianka o Torment: Unraveled. Dodatkowo projektantka ze studia opublikowała grafikę Złotych Panów - głowy najmożniejszych rodów w Mieście Drzwi.

InXile odpowiadające za Tides of Numenera nie trafiło z tytułem nawet w serca najbardziej zagorzałych fanów. Ciekawa produkcja zeszla na dalszy plan z powodu niereformowalnie dużej ilości tekstu. Nie byłoby w tym nic złego dla ludzi, którzy czytają i lubią to robić, ale zaburzenie proporcji w tak delikatnych tytułach jak RPG jest bardzo złym posunięciem. Możliwe, że twórcy wznowień do najgłośniejszych erpegów dawnych lat skusili się, na ustanowienie nowego lidera w tym gatunku.

Można się więc skłonić ku wizji nowego Tormenta, jednak dalej nie wyklucza to po prostu kolejnego cRPGa w Forgotten Realms. Ostatecznie w Baldur's Gate też mieliśmy wzmianki o Sigil. Te światy zawsze się przeplatały, i co ostatecznie nie wyjdzie z tego projektu, będzie dobre dla fanów. 

Jeżeli chcecie byś na bieżąco ze wszystkimi newsami z Forgotten Realms i Wieloświatu, to zapraszam Was do Grimuaru Sferowca.

[Źródła: rpgcodex.netgrimuar.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze