Become Human?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 24 Maj 2018
  • Komentuj 4

Detroit to coś, na co czekam z absolutnym hypem i uwielbieniem. Jakie by nie było, dobre czy złe, co z tego wyniosę będzie tylko moje, a już po wersji demo i kampanii reklamowej wiem, że przed nami wiele emocji i przemyśleń.

Tuż przed premierą Quantic wypuściło kolejne dwa filmy. Wywiady z bohaterami gry. Dowiemy się z nich między innymi tego, jak Chloe postrzega test Turinga i różnice między nią a ludźmi. Poznamy też głównego inżyniera CyberLife - Elijah Kamskiego. Mam nadzieje, że Kamski nie okaże się głównym złym, bo jego charakter na filmie i motywacje są aż nazbyt idealistyczne. Znamy jednak przykłady idealizmu tak skrajnego, że aż niebezpiecznego. Jak w nowym świecie odnajdzie się CyberLife i czy wojan z androidami to nieunikniony etap ludzkości? 

Elijah wspomina również o zastąpieniu wielu ważnych stanowisk androidami, by w najlepszym interesie społeczeństwa podejmowały decyzje. W The 100 widzieliśmy możliwości AI, która dla dobra planety zbombardowała świat atomówkami. Czy rozsądne zawsze jest dobre? Czy andoridy potrafią decydować o takich rzeczach przez pryzmat moralności? Kamski cholera, mówisz takie piękne rzeczy, ale jakoś ci nie ufam!

SPOILER ALERT

Pozostaje jeszcze kwestia opublikowanego dodatkowego zakończenia. Całego filmiku nie oglądałam, by nie psuć sobie zabawy, jednak dialog Chloe z ostatnich paru minut to coś wartego obejrzenia jeszcze przed samą grą. Wiadomo, w czasie rozgrywki większość z nas będzie chciała postępować dobrze i pozwalać androidom na swobodę, jednak wywrze to zmiany na osobowości Chloe. Będzie chciała opuścić mury programu i poprosi o uwolnienie. Czy zgodzimy się puścić AI wolno? Czy popełnimy błędy ludzi z The 100, Mass Effecta czy każdego innego unwiersum, gdzie AI ewoluowało, aż otrzymało wolność? A może okaże się, że faktycznie jesteśmy w stanie zaprogramować duszę i staną się one nie mniej, nie więcej, a właśnie ludźmi? Jeżeli nie boicie się takiego spoileru, to zerknijcie na przemianę Chloe i spójrzcie na jej historię w grze innym okiem. Może okazać się, że ta przygoda nauczy nam o wiele więcej niż mogliśmy przypuszczać.

A Elijah Kamski... Cóż, obawiam się, że pewność siebie go zgubi. Ale nie dzielmy skóry na zwierzęciu. Może Cyberlife okaże się ''tą dobrą'' korporacją?

Premiera Detroit: Become Human już jutro na PlayStation 4.

[Źródła: ppe.plgamesradar.comyoutube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze