Baldur's Gate 3: Patch 5 już dostępny

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 01 Grudzień 2023
  • Komentuj 0

W czwartek 30 listopada do gry Baldur's Gate 3 trafiła najbardziej rozbudowana jak dotąd aktualizacja. Nie tylko naprawia ona spowolnienia spowodowane wiecznymi aktami kradzieży i przemocy, o których informowaliśmy na początku tego tygodnia, ale także wprowadza zupełnie nowe epilogi, zamykające unikalne podróże każdego gracza, nowe tryby gry i wiele więcej.

Baldur's Gate 3: Patch 5 już dostępny

Nowy, grywalny epilog, dostępny dla wszystkich graczy ładujących grę przed finałową walką, rozgrywa się przed napisami końcowymi. Gracze znajdą się teraz w obozie, 6 miesięcy po wydarzeniach z fabuły Baldur's Gate 3, gdzie spotkają nowych i starych przyjaciół, poświęcając tyle czasu, ile potrzebują, aby ostatecznie pożegnać się z drużyną.

Dla scenarzystów z Larian to "ostateczne pożegnanie" było jednym z najbardziej złożonych tekstów w grze do tej pory, ponieważ wykorzystuje reaktywność Baldur's Gate 3 w całej przygodzie. Gigantyczne drzewo permutacji definiuje zawartość, z nowym tekstem (dokładnie 3589 linii), filmami, a nawet postaciami dołączającymi do spotkania w obozie, zorganizowanego przez Withersa.

Wraz z nową zawartością epilogu pojawiają się dwa nowe tryby gry, tryb honorowy i tryb niestandardowy. Tryb Honoru nie tylko sprawia, że gra jest trudniejsza w walce i poza nią, ale także wprowadza ponad 30 nowych poprawek do wszystkich walk z bossami w Baldur's Gate 3, z nowym systemem Legendarnych Akcji, zaprojektowanym tak, aby zaskoczyć graczy i zwiększyć wyzwanie. Teraz bossowie mogą wykonywać nowe akcje, dodając zwroty akcji do wszystkich głównych walk w grze.

Ta łatka wprowadza również ulepszony dostęp do ekwipunku, umożliwiając graczom zarządzanie ekwipunkiem wszystkich towarzyszy z jednego interfejsu użytkownika, niezależnie od tego, czy są oni aktualnie w aktywnej drużynie. Co więcej, patch 5 wprowadza również ulepszenia wydajności, które zostały opracowane w związku z wersją Baldur's Gate 3 na konsolę Xbox, co jest korzystne dla wszystkich platform.

Baldur's Gate 3 jest już dostępny na PC, Mac i PS5, a w grudniu pojawi się na Xbox Series X|S.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze