Australia odbanowała We Happy Few

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 05 Lipiec 2018
  • Komentuj 0

Pod koniec maja Comuplsion Games poinformowało na swojej stronie, że Australia nie przyznała im klasyfikacji wiekowej przez co w dużym skrócie zbanowali gre na tym terenie. Studio poprosiło jednak fanów o cierpliwość, bo zanim podejmą inne kroki w dostarczeniu gry chociaż Kickstarterowiczom, chcieliby to załatwić pokojowo. Jak widać udało się, bo Australia postanowiła przyznać We Happy Few klasyfikację.

Gra porusza wiele ważnych dzisiaj tematów. Choroby psychiczne, uzależnienia, narkotyki. Nic więc dziwnego, że twórcy poczuli się urażeni i wystąpili do Australian Classification Board o ponowne przyjrzenie się grze. Zarówno fani jak i deweloperzy uważali bowiem, że te tematy zostały potraktowane z odpowiednim wyczuciem i powagą, i gra nie zaslużyła na zbanowanie.

Ostatecznie przyznano Fe Happy Few znaczek +18, co oznacza, że gracze będą musieli potwierdzić pełnoletniość by móc zagrać. Australia uznała, że pokazywanie zażywania narkotyków z powodu dużego wpływu jest przeznaczone dla dorosłej widowni, na szczęście obeszło się bez cenzurowania gry.

Podobne przeboje w Asutrali miała również Bethesda, wypuszczając Fallouta 3, gdzie również pokazywano zażywanie narkotyków. Najwyższe ograniczenie wiekowe jest jednak kompromisowym rozwiązaniem, ponieważ już zdarzało się, że South Park: Stick of Truth czy CoD zostały ocenzurowane, pozbawiając gry istotnych elementów.

Oficjalna premiera gry będzie miała miejsce 10 sierpnia na PC.

[Źródła: gamespot.comcompulsiongames.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze