Ashe dołącza do bohaterów Overwatch

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 03 Listopad 2018
  • Komentuj 1

Uczestnicy Blizzconu już wiedzą jak gra się nową bohaterką Overwatcha. Cała reszta dowie się tego już niedługo, bo w przyszłym tygodniu postać trafi na serwer testowy, gdzie przez długi czas posiedzi, by doczekać się poprawek i ewentualnych nerfów/bufów. Kim jest Ashe i jakimi zdolnościami przysłuży się naszej drużynie? 

Elizabeth Caledonia „Calamity” Ashe to przywódczyni arizońskiego Gangu Zadymiarzy. Jej przestępcza kariera zaczęła się w momencie, gdy na jej drodze stanął nie kto inny, jak sam Jesse McCree, a i podobieństwo postaci jest widoczne na pierwszy rzut oka. Od naszego kowboja różni się jednak umiejętnościami, a zamiast rowolwerów wybrała sobie karabin półautomatyczny i dynamit, którymi może szybko zbudować dystans między sobą a przeciwnikiem. Co ciekawe, jest to pierwsza postać, która w trakcie ultimate'a wzywa dodatkowe wsparcie. Zdolność specjalna Ashe to przyzwanie omnickiego kamerdynera, który wychowywał ją i wiernie służył jej rodzinie w latach młodości Elizabeth. B.O.B będzie doskonałym dystraktorem, gdyż podobnie do Winstona będzie szalał po mapie, szarżując we wrogów i rozpychając ich, jednocześnie osłaniając Elizabeth ogniem zaporowym by mogła spokojnie się przegrupować. Jest to o tyle problematyczna mechanika, że pierwszy raz stawia drużyny w nierównym układzie sił.

Ult Ashe może odmienić sytuację nawet dobrze okopanej na obronie drużyny, kiedy 7 postaci szturmem wejdzie na sześciu obrońców. Tutaj świetną kontrą będzie jej znajomy rewolwerowiec, który uśpieniem wyłączy nadprogramowego sojusznika Ashe z akcji (również Ana i Sombra mogą nieźle namieszać w przypadku tego ulta).

Jeżeli ciekawi Was Ashe w akcji, to Jeff Kaplan z przyjemnością zademonstruje jej zdolności. :) A film animowany dla Eli i kowboja jak zwykle petarda, czy może raczej w przypadku Ashe... dynamit?

[Źródła: playoverwatch.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze