Anthemowe Javeliny pod lupą

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 02 Listopad 2018
  • Komentuj 2

Javeliny będą odgrywać różne role w nadchodzącej produkcji BioWare. Pancerze sterowane przez własnych operatorów mogą pełnić wiele standardowych na pierwszy rzut oka funkcji. Ciężki, pancerny tank, szybkie i zwinne dpsy, może jakiś support? Jakie dokładnie zadania będzie miał każdy z nich, dowiemy się z filmiku opublikowanego przez IGN. 

Już kilka dni temu Elektronicy przywieźli część tej wiedzy na Paris Games Week, prezentując zdolności specjalne Storma i Interceptora. Jak się okazało, zdolności Rangera są bardziej uniwersalne, a Colossus oprócz typowego tankowania może nieźle namieszać w szeregach wroga. 

Muszę przyznać, że umiejętność Rangera bardzo przypomina mi zdolność Fary z Overwatcha, kiedy swoimi rakietami masakruje zbyt wolnych przeciwników. Bardzo to fajnie wygląda, ale nie tyko to! Trzeba zanotować duży plus dla BioWare za progres wizualny ich gry względem starych IP. 

To co szczególnie rzuciło mi się w oczy na filmie, to wcale nie umiejętności specjalne czy jetpacki. Najbardziej zaskoczyła mnie pełna animacja Javelinów. U Storma na ramieniu widać rządki przyssawko-cewek, które dynamicznie falują i  drgają. Przypominając sobie każdą z ich poprzednich produkcji widzę ogromny progres. Spójrzmy chociaż na znikome animacje w Mass Effectach, kulawe animacje twarzy (i nie tylko) w Andromedzie, czy przenikające elementy ubioru w Inkwizycji. BioWare nigdy nie słynął z doskonałej oprawy graficznej i dbałości o takie detale, ale coś ewidentnie ruszyło, bo już na tak krótkim filmie widać diametralną różnicę. Nawet jeśli Anthem nie okaże się hitem sprzedażowym, to mam nadzieję, że wystarczy by zarobić na siebię. Kanadyjskie studio uczy się robić prawdziwie wysokobudżetowe gry, a jeśli dodadzą do tego świetne historie z których słyną... Ich kolejna gra może okazać się arcydziełem na miarę Mass Effecta 2. 

Z coraz większą nadzieją patrzę na ten dziwny, multiplayerowy twór erpegowego studia. Wierzę też, że będzie to bardzo udany poligon doświadczalny dla doskonałej mechaniki walki, rewelacyjnej oprawy wizualnej oraz możliwości studia, które stać na dużo więcej niż Andromeda. 

Javeliny prezentują się świetnie, nie mogę doczekać się lutego! Zdecydowanie pokochałam Interceptora, a Wam który pancerz przypadł najbardziej do gustu?

[Źródła: vg247.compcgamer.comyoutube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze