BioWare zagrożone, Anthem opóźniony!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 25 Styczeń 2018
  • Komentuj 7

Oczekiwania wobec Anthem są ogromne i gra po prostu musi się udać, bo jeśli nie, to EA może podjąć decyzję o zamknięciu studia. Dlatego prace nad tytułem muszą zostać wydłużone do 2019 roku.

Po średnim przyjęciu ME: Andromeda nad BioWare zebrały się czarne chmury. Mała memowa aferka, jaka się wtedy rozegrała, może i była zabawna z punktu widzenia gracza, ale w BioWare miny musiały być raczej kwaśne. Nowym otwarciem studia ma być zapowiedziany na zeszłorocznym E3 Anthem, ale, mimo wcześniejszych zapowiedzi, raczej nie mamy co liczyć na premierę w 2018 roku.

A BioWare ma niejako nóż na gardle - Kotaku donosi, że pracownicy studia żyją obecnie pod ogromną presją. Chodzi nie tylko o ich grę, ale także o przyszłość tego doświadczonego studia. Zdaje się, że Elektronicy postawili zespół pod ścianą - albo stworzycie grę na miarę oczekiwań graczy, albo... państwu już podziękujemy. Przypomnę tylko, że EA zdążyło już zlikwidować odpowiedzialny za Andromedę oddział BioWare z Montrealu, a jego załogę wcielić do swojego EA Motive.

Dlatego pracujący nad Anthem zespół woli dmuchać na zimne i dać sobie nieco więcej czasu na dopracowanie gry, która tworzona jest od 2012 roku. W tym momencie do prac nad grą zostali skierowani niemal wszyscy pracownicy BioWare -  to już nie jest deweloperka, to walka o przetrwanie.

Albo to się uda albo żegnamy się z BioWare?

Z jednej strony taka sytuacja może wyjść graczom na dobre, bo BioWare zrobi wszystko, co w ich mocy, żeby Anthem było grą bliską ideału. O sytuacji z Andromedy nie może być mowy, a Anthem będzie dopracowany w każdym, najdrobniejszym nawet szczególe. Nie wiadomo tylko, jak taki rodzaj presji wpłynie na rozwijający grę zespół, czasem nacisk skłania nas do podejmowania niekoniecznie słusznych decyzji i BioWare może paść tego ofiarą.

Żeby jednak dać sobie czas na oddech, BioWare prawdopodobnie niedługo oficjalnie ogłosi przesunięcie premiery Anthem na 2019 rok, bo przypomnę, że na razie obracamy się wokół wiarygodnych, ale niesprawdzonych, doniesień Kotaku. EA na razie nie wydała komentarza w tej sprawie. 

Pozostaje trzymać kciuki z BioWare - dla naszego wspólnego dobra

[źrółdło: kotaku.com, polygon.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze