Anthem spotkał Kataklizm. W sumie to dobrze!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 07 Sierpień 2019
  • Komentuj 2

BioWare oraz Electronic Arts jednak nie zapomnieli o Anthem. Dawno temu zapowiedziano Kataklizm, czyli specjalne wydarzenie, wprowadzające tą sieciową produkcję w nowy etap. Długo przyszło nam czekać, aby całość przybyła do Anthem, ale ostatecznie doczekaliśmy się! Czego zatem możecie spodziewać się po Katakliźmie?

Kataklizm w Anthem, jak zacząć?

Kataklizm to tematyczne, sezonowe wydarzenie, które oferuje unikalne nagrody oraz wyzwania przez cały czas trwania i które zmieni Bastion na zawsze, gdy dobiegnie końca. Jakie konkretnie zmiany przyniesie do Anthem Kataklizm? Zapnijcie pasy, bowiem czeka Was jazda bez trzymanki. I na czas!

Do Kataklizmu może wejść każdy, niezależnie od poziomu. Aby rozpocząć zabawę, w menu trybów rozgrywki wybierzcie opcję „Kataklizm”. Gdy wkroczycie na nową mapę, powitają Was zawodzące wiatry i groźnie wyglądające, mroczne niebo. Jeśli te warunki atmosferyczne jedynie Was zachęcają do eksploracji to uprzedzam – przebywanie w burzy zadawać będzie javelinowi ciągłe obrażenia. Trzeba będzie zatem szukać szczelin, które po zamknięciu zapewnią ochronę przed burzą, pozwolą na wykonanie zadań, wydłużą czas trwania misji i pozwolą stoczyć bitwy o łupy, walutę w grze i punkty.

W trybie rozgrywki swobodnej także czekają związane z Kataklizmem wydarzenia. Szukajcie na niebie anomalii, pulsujących sfer światła i energii, które nazywane są bramami burzy. W prawym górnym rogu ekranu znajdziecie informacje na temat czasu oczekiwania do otwarcia danej bramy. Kiedy zostanie otwarta, przelećcie przez nią i wykonajcie zadania w środku przed upływem czasu, a otrzymacie nagrody.

Kataklizm w Anthem już trwa!

Nowa zawartość w Anthem robi wrażenie

Nowa waluta w grze może być zbierana i wydawana przez cały czas trwania kataklizmu – to małe i duże kryształy. Duże kryształy otrzymacie przede wszystkim jako nagrody za wykonanie misji i wyzwań. Małe kryształy są walutą zdobywaną podczas gry, która pozwala na zakup dużych kryształów i skrzyń wojennych oraz przedmiotów modyfikujących wygląd. Skrzynie wojenne zawierają wszystkie przedmioty wpływające na statystyki, jakie możecie odblokować podczas Kataklizmu.

Aktualizacja Kataklizm wprowadza trzy unikalne misje fabularne. Pierwsza z nich to „Grot włóczni” i uniknę spoilerowania historii oraz dalszych misji. Wspomnę jedynie, że poza zadaniami, na graczy czekają nowi przeciwnicy, przedmioty (legendarne!) oraz tabele rankingowe.

No dobra, w skrócie to by było tyle. Waszym zdaniem, warto było czekać na Kataklizm w Anthem? Czy tej produkcji już nic nie pomoże?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze