Albion króluje na telefonach, pora na konsole?

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 29 Czerwiec 2021
  • Komentuj 1

Albion Online to dobre MMORPG. Poważnie! Pod warunkiem tylko, że lubicie otwarte PvP, sandboksową zabawę oraz nastawienie na drużynowe, a przede wszystkim gildyjne granie. Jeśli szukacie gry w której crafting ma znaczenie, a do tego nie macie problemu z walkami o terytoria to serdecznie zapraszam. Albion jest specyficzny i wymaga zacięcia, ale w zamian daje sporo frajdy.

Albion podbił urządzenia mobilne, pora na konsole?

Informowałem Was o tym, że Albion Online pojawił się na urządzeniach mobilnych. I co? I je podbił! Cross-play z PC zdziałał cuda, debiut na Google Play oraz iOS również. W efekcie liczba graczy nigdy nie była wyższa. Średnia dzienna ilość graczy przebiła nawet dawne rekordy osiągnięte w 2020 roku.

W lutym gra osiągnęła nowy szczyt 135 000 aktywnych graczy dziennie, co zostało szybko przebite przez marcową aktualizację Call to Arms. Dzięki kompletnej przeróbce Wojen Frakcji, ulepszonych Bramach Piekieł, Zestawach i wielu innym elementom, Call to Arms popchnęła populację Albionu do ponad 140 000 graczy.

9 czerwca 2021 roku, wersja mobilna Albiona została wydana globalnie w Apple App Store i Google Play Store. Gdy gra stała się dostępna w sklepach mobilnych, nowi i powracający gracze napłynęli do gry, ustanawiając nowy, zadziwiający rekord: 270 000 aktywnych graczy dziennie, prawie dwukrotność poprzedniego rekordu.

Cóż zatem dalej? Konsole! Twórcy co prawda nie podali żadnej daty premiery, ale nie ukrywają, że chcieliby wydania Albion Online na konsolach i to z pełnym cross-playem. Niemniej marzenie to nie spełni się szybciej niż po czerwcu 2022 roku. Do tego czasu konsolowcy będą musieli poczekać. A jest na co, więc trzymajcie kciuki, aby i u Was ten MMORPG zawitał!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze