Co w sieciówkach piszczy #67

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 10 Marzec 2019
  • Komentuj 1

Dzisiaj mam dla Was całkiem sporo informacji. Obyło się nawet bez większych dramatów, a rzekłbym nawet, że jest całkiem pozytywnie. To spore zaskoczenie, biorąc pod uwagę, że ostatnie tygodnie dla rynku gier były raczej dramatyczne. A to wredne Epic Games Store, średniawe Anthem, zwolnienia w Blizzardzie, czy ArenaNet. Cieszmy się zatem z chwili spokoju!

Co w dzisiejszym menu?

1. Albion Online wprowadzi Oberona 20 marca

2. EVE Online celuje w rekord Guinnessa

3. Testy Ashes of Creation odbędą się, ale nie w najbliższym czasie

4. Mars już wojuje w Dota 2

5. Jormungand trafi do Smite

6. Apex Legends i 50 milionów graczy

7. Pierwszym dodatkiem do Gwinta jest Krwawa Klątwa


1. Albion Online wprowadzi Oberona 20 marca

Pierwsza, większa aktualizacja zawartości w tym roku, trafi do Albion Online już 20 marca. Oberon, bo tak nazywać się będzie, wprowadzi sporo nowości. Ukryte wejścia pojawiają się losowo w otwartym świecie. Nie są one widoczne na mapach, lecz muszą zostać odkryte w drodze eksploracji.

Dochodzą do tego nowi przeciwnicy, przerobione skrzynie, zaktualizowany samouczek, kaplice ze wzmocnieniami, czy usprawnienia czasów rzemiosła i transmutacji. Jest prościej, ale przy tym zdecydowanie przyjemniej!


2. EVE Online celuje w rekord Guinnessa

EVE Online testuje nowatorską technologię Aether Engine, która pozwolić ma na walkę ogromnej rzesze graczy w przestrzeni kosmicznej. Co prawda w tej produkcji już jest to możliwe, ale ze sporymi ograniczeniami i opóźnieniami. Dlatego deweloperzy dogadali się z twórcami nowej technologii i razem przeprowadzą specjalne testy z udziałem graczy.

Około dziesięć tysięcy osób zmierzy się ze sobą pomiędzy 18, a 22 marca. Jeśli wszystko dojdzie do skutku, to ten MMORPG wpisze się do Księgi Rekordów Guinnessa (po raz kolejny), jako największa, pojedyncza walka PvP w historii gier wideo. Każdy może wziął udział w tej batalii. Zainteresowanych zapraszam tutaj.

Warto tutaj zaznaczyć, że wszelakie testy będą dotyczyły dema technologii i nie odbędą się bezpośrednio w grze. Wykorzystany zostanie silnik zewnętrzny, który być może trafi do EVE Online, kiedy wszystkie prace zostaną zakończone.


3. Testy Ashes of Creation odbędą się, ale nie w najbliższym czasie

Tak, ten projekt gry MMORPG, która miałaby być zbawicielem gatunku coraz bardziej pokrywa się popiołem. Okazuje się, że czeka nas kolejna obsuwa. Samodzielny tryb battle royale o nazwie Apocalypse dostarczył deweloperom wielu informacji i potwierdził, że nie są oni gotowi na Alpha One.

Z tego powodu testy gry zostają przesunięte na bliżej nieokreślony czas. Ashes of Creation cały czas będzie rozwijane, ale na możliwość ogrania tego MMORPG-a przyjdzie nam jeszcze poczekać…


4. Mars już wojuje w Dota 2

Najnowsza postać w Dota 2 jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Mars, bóg wojny, to niestrudzony wojownik, władający włócznią i tarczą. Może przebijać przeciwników, a nawet przybijać ich do przeszkód.

Nikt nie przeszkodzi mu również szarżować do przodu, ignorując część obrażeń, czy uderzać tarczą, aby przewracać wrogów. Ostatecznie, bój wojny przyzwie specjalną arenę. Kto znajdzie się w niej z Marsem w środku, poczuje jego gniew!


5. Jormungand trafi do Smite

Taki tam ”wonsz” pojawi się w boskiej grze MOBA od Hi-Rez. Jormungand w Smite będzie pełnił rolę tanka i… Zamiast rozpisywać się o jego zdolnościach, wyjątkowo zapraszam na filmik. Warto bowiem zobaczyć na własne oczy superzdolność (ulti) tego przerośniętego węża. Ze swojej strony dodam tylko, że cieszę się z jego rozmiarów – fajnie, że Hi-Rez zdecydowało się na zrobienie go nieco większym od innych postaci w Smite.


6. Apex Legends i 50 milionów graczy

Apex Legends to kolejny przedstawiciel gatunku battle royale. Gatunku, który jest podobno bardzo krytykowany przez graczy. Zresztą, jak i Fortnite. Nie zmienia to jednak faktu, że tak samo jak gra Epic Games, tak i dzieło studia Respawn przyciąga uwagę. Minął miesiąc od debiutu Apex Legends, a ten darmowy tytuł ograło już ponad 50 milionów graczy na całym świecie.

Teraz pozostaje czekać, czy moda na Apex Legends utrzyma się dłużej. Sporo zależy od battle passa, który wydany ma zostać na dniach. Jak myślicie, gra Respawn utrzyma się na rynku, czy wkrótce zostanie zapomniana?


7. Pierwszym dodatkiem do Gwinta jest Krwawa Klątwa

Dodatek Krwawa Klątwa będzie miał swoją premierę na PC, PS4 i Xbox One w dniu 28 marca. Udostępniony zostanie za darmo, chociaż pojawi się możliwość pre-orderowania rozszerzenia, dzięki czemu otrzymamy kilka łakoci.

Pierwsze rozszerzenie do Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, wprowadzi 100 nowych kart, przy czym 31 z nich będzie neutralnych, a same frakcje otrzymają po 14 egzemplarzy własnych kart. Pojawią się również nowe mechaniki:

  • Tarcza: chroni jednostkę przed jednym efektem zadającym obrażenia.
  • Trucizna: jednostka z Trucizną zostaje zniszczona, jeśli dostanie drugą dawkę Trucizny.
  • Harmonia: kiedy pojawia się sojusznik o nowej kategorii, wzmocnij kartę z Harmonią o 1.
  • Krwawienie: zadaj jednostce 1 punkt obrażeń przez X tur.
  • Więź: podwojenie efektu umiejętności karty.
  • Szał: aktywuj tę umiejętność, jeśli siła tej jednostki spadnie do połowy.
  • Śmiertelny cios: jeśli umiejętność tej karty zabije jednostkę, aktywuje się efekt Śmiertelnego Ciosu.

Dzisiaj to by było na tyle. Do napisania w następnym tygodniu!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze