Co w sieciówkach piszczy #48

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 30 Wrzesień 2018
 • Komentuj 9

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni dowiedzieliście się, że jestem MMOholikiem i planuję coś tam streamować na kanale Ja, Rock. Tym razem chciałbym otrzymać od Was propozycję gier RPG, które powonieniem nadrobić. Zastrzegam przy tym, że nie chcę niczego podobnego do Pillars of Eternity, co zdecydowanie powinno ograniczyć ilość gier – ostatnio mnóstwo tego typu produkcji. Zatem czekam na Wasze propozycje!

Jako jednak, że lepiej jest dawać, niż brać, łapcie ode mnie podsumowanie tygodnia:

 1. Belgia blokuje Guild Wars 2
 2. "The Seasons of Grande Cuisine" w Cuisine Royale
 3. Battle royale ze słodkimi zwierzątkami
 4. Rycerze z Wasteland przybywają do Crossout
 5. Cross-play pomiędzy PS4, a XOne oraz Switch? TAK!
 6. War Thunder podrywa śmigłowce do lotu
 7. Niesamowita animacja od Riot Games!

1. Belgia blokuje Guild Wars 2

To nie żart. Pierwsza gra MMORPG znalazła się na celowniku z powodu loot boxów. Pisałem już kilkakrotnie o tytułach, które są zablokowane w tym kraju, ale po raz pierwszy dotyczy to również gry MMORPG. ArenaNet musiało zareagować i teraz Guild Wars 2 jest grywalne, chociaż mieszkańcy Belgii nie mogą kupować waluty premium. Świat staje na głowie…


2. "The Seasons of Grande Cuisine" w Cuisine Royale

Darkflow Software i Gaijin Entertainment ogłosiły rozpoczęcie nowej kampanii w Cuisine Royale o nazwie ”The Seasons of Grande Cuisine”. W Cuisine Royale, darmowej grze z gatunku battle royale, gracze nauczyli się już używać naczyń kuchennych do ataków i ochrony przed pociskami wroga. Teraz nadszedł czas na naukę gotowania!

Pierwszy sezon będzie poświęcony Włochom, ale aspirujący szefowie kuchni nie będą gotować makaronu czy ravioli. Będą gotować coś bardziej niezwykłego:

 • Fantazyjne spodnie do pizzy;
 •  Garnitury mafii;
 • Maski weneckie;
 • Prowokujące graffiti;
 • Starożytne nagrobki i wiele innych.

Przepisy tworzą przedmioty ozdobne i dekoracyjne. Po zakończeniu sezonu gracze mogą zatrzymać przedmioty lub sprzedać je na rynku innym graczom za monety Gaijin (GJN). Zarobioną walutę można wydać na składniki premium w przyszłym sezonie lub zakupy w innych grach od Gaijin Entertainment.


3. Battle royale ze słodkimi zwierzątkami

Tak, to dzieję się naprawdę! Ekipa Pixile Studios dostarczy nam Super Animal Royale, czyli wariację na temat szalenie popularnego gatunku battle royale. Zamiast jednak wcielać się w zaprawionego w boju wojaka, pokierujemy leśnymi stworzeniami, które będą walczyły o dominację w kniei. Wykorzystają do tego broń białą, palną oraz wybuchową. Będzie zatem krwawo na modłę Happy Tree Friends. Kiedy? W październiku!


4. Rycerze z Wasteland przybywają do Crossout

Targem Games oraz Gaijin Entertainment ogłaszają premierę wydarzenia Knight Riders w Crossout, postapokaliptycznej grze akcji MMO. Frakcja Knechte dołącza do zniszczonych ziem na okres kilku tygodni wraz z nowym uzbrojeniem oraz technologią. Wydarzenie trwa do 9 października, a gracze mogą zdobywać talary i wymieniać je na przedmioty w sklepie Knechte.

Jednym z ciekawszych nowych modułów jest Contact 2M. To urządzenie pozwalające na łączenie pojazdów z innymi graczami. Jeśli kompan z drużyny będzie chciał zmodernizować uzbrojenie lub zabraknie mu energii może połączyć się z kolegą z zespołu! Jeden pojazd może przenosić artylerię, drugi działka na średni dystans, a trzeci zapewni prędkość oraz wsparcie na bliskie odległości. Stwórzcie swoje własne niesamowite kombinacje!


5. Cross-play pomiędzy PS4, a XOne oraz Switch? TAK!

Sony w końcu poszło po rozum do głowy! Aktualnie cross-play pomiędzy platformami staję pewnym standardem, który nikogo nie powinien zaskakiwać. Niemniej taka opcja nie była dostępna pomiędzy PlayStation 4 oraz pozostałymi konsolami. Gracze PS4 mogli bawić się jedynie z PC-towcami. Niemniej pora na zmiany!

Firma ogłosiła, że powoli wprowadzają globalny cross-play i ta funkcja będzie dostępna w większości grach na to urządzenie. Niemniej pierwszym tytułem, na którym będzie ona testowana, zostanie Fortnite Battle Royale. Nie ma się czemu dziwić, bowiem ta produkcja Epic Games jako pierwsza postanowiła wprowadzić cross-play na globalną skalę, pozwalając bawić się dosłownie wszystkim na jednym serwerze. Zobaczymy co z tego wyniknie.


6. War Thunder podrywa śmigłowce do lotu

Gaijin Entertainment ogłasza premierę aktualizacji 1.81 zatytułowanej ”Walkirie”. Wprowadza ona do gry nowy typ pojazdu - śmigłowce bojowe, poszerza dostępne już uzbrojenie o nowe czołgi, samoloty oraz dodaje nowe mapy, a także oferuje wsparcie dla kontrolera Thrustmaster T.Flight HOTAS One wersji na Xbox One.

Śmigłowce bojowe są najnowszym typem pojazdów w arsenale War Thunder. W dniu premiery aktualizacji dostępne są one w kilkunastu wariantach, różnych dla wojsk Stanów Zjednoczonych i oddziałów Związku Radzieckiego. Zestaw śmigłowców USA obejmuje trzy rodzaje Bell UH-1 Huey, symbolu Wojny w Wietnamie, jak również trzy warianty Bell AH-1 Cobra, pierwszego dedykowanego śmigłowca bojowego, który został wprowadzony do seryjnej produkcji. Związek Radziecki otrzymuje wielofunkcyjny Mi-4AV, wiele wariantów słynnego "latającego czołgu" Mi-24 "Crocodile" (określanego przez NATO mianem "Hind") i jego nowoczesną wersję -  Mi-35M.

Dostępne są również cztery nowe mapy. Na "Pustyni amerykańskiej" pojazdy naziemne biorą udział w walce na krótkim dystansie w fikcyjnej amerykańskiej wiosce lat 60-tych, podczas gdy "Wietnam" rzuca wyzwanie pilotom w powietrznej bitwie o dżunglę indochińską. "Port Śródziemnomorski" i "Zatoka Zielonych Gór" to dwie nowe mapy morskie wzorowane odpowiednio na włoskim i północno morskim wybrzeżu.


7. Niesamowita animacja od Riot Games!

Na zaprezentowanie oficjalnej piosenki tegorocznych Mistrzostw Świata Worlds 2018 w League of Legends przyszło nam trochę poczekać. W porównaniu z poprzednimi latami, fani z całego świata musieli uzbroić się w nie lada cierpliwość. Na szczęście na trzy dni przed startem rozgrywek w końcu doczekaliśmy się jej premiery.

Oto przed Wami RISE, czyli według pierwszych reakcji - jedna z najlepszych piosenek, jakie kiedykolwiek zostały stworzone na potrzeby Mistrzostw Świata. Trzeba przyznać, że Riot Games odwalił kawał dobrej roboty, pod względem zaproszonych artystów, jak i pod względem animacji, które po raz kolejny zachwycają. Zresztą, oglądajcie!


Tym widowiskowym akcentem kończymy na dzisiaj!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze