Age of Empires za miesiąc

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 19 Styczeń 2018
  • Komentuj 3

Seria Age of Empires wraca z przytupem. W planach jest nie tylko czwarta odsłona serii, ale także remaster pierwszego Age'a z 1997 roku. Znamy już datę premiery tego drugiego tytułu - szykujcie się na 20 lutego. 

W zeszłym roku jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość, że tworzone są aż dwie gry z serii Age of Empires. Pierwszą jest czwarta część klasycznego RTSa, ale o niej wciąż niestety niewiele wiadomo poza tym, że premiera zaplanowana jest na ten rok. Więcej wiemy o drugiej premierze, czyli o Age of Empires: Definitive Edition.

Przede wszystkim premiera - początkowo tytuł miał pojawić się na naszych PCtach już w październiku, ale z różnych przyczyn natury deweloperskiej nie udało się tego terminu dotrzymać. W końcu jednak twórcy są gotowi i zapowiadają: w Definitive Edition zagracie od 20 lutego, a jeśli chcecie wypróbować tryb sieciowy to zapisy do niego ruszają 25 stycznia. Ilość miejsc została ograniczona do 100 tysięcy graczy, więc chyba nie bedzie problemu, o ile zapiszecie się dziś, z przyznaniem dostępu.

Czym dokładnie Age of Empires: Definitive Edition będzie? To stary dobry Age, ale podany w bardzo współczesnym wydaniu. Oczywiście zmieni się grafika (nadchodzi 4K!), bo ta sprzed 20 lat raczej nie spełniłaby oczekiwań współczesnego gracza. Microsoft Studios poprawi też ścieżkę muzyczną, zadba o bardziej współczesny interfejs użytkownika, tworzenie grup jednostek oraz doda drzewko technologiczne. 

[źródło: ageofempires.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze