Żelazne Żniwa na zapisie z rozgrywki

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Sierpień 2017
  • Komentuj 7

Stworzone przez polskiego rysownika Jakuba Różalskiego uniwersum w przyszłym roku stanie się grą komputerową i wygląda na to, że może Iron Harvest przywrócić blask grom RTS. Chcecie zobaczyć gameplay?

Polskie mechy w natariu!

1920 rok w świecie Różalskiego różni się nieco od tego, który znamy z kart historii. Europą rządzą trzy stronnictwa - Imperium Saksońskie, Rusviet oraz Republika Polanii, z których każde ma inne cele i inne problemy. Niemcy próbują odrodzić się po porażce z I Wojny, Rosjanie muszą zmierzyć się z wewnętrznymi niepokojami, a Polania to leżący pomiędzy Imperium i Rusvietem kraj, który kocha pokój, ale musi szykować się do wojny.

Aha. Zapomniałbym o tym co jest najbardziej charakterystyczną cechą uniwersum Różalskiego - wszystkie kraje dysponują potężnymi maszynami kroczącymi. Wynalezione jako potężne maszyny bojowe podczas I Wojny na czas pokoju służyły jako maszyny rolnicze i budowlane. Jednak wzrost napięcia na Starym Kontynencie sprawił, że wracają do swojej pierwotnej roli.

Za RTSa odpowiada niemieckie studio KING Art Games, które podjęło się zadania przeniesienia świata Polaka do gry komputerowej. I choć premiera Iron Harvest przewidziana jest dopiero na przyszły rok, to twórcy już teraz chwalą się, całkiem nieźle wyglądającym, gameplayem:

''System osłon i dynamiczna destrukcja otoczenia będą miały ważną rolę w walce. Twoje drużyny będą automatycznie chować się za osłonami, ale zwyczajna ceglana ściana będzie chronić jedynie przed bronią małokalibrową, a nie przed zamontowanymi na mechach działami'' mówili w zeszłym roku twórcy, a po gameplayu widać, że nie rzucali słów na wiatr. Fan wojennych RTSów bez trudnu zobaczy tu rozwiązania rodem z Company of Heroes, którym zresztą KING Art Games bardzo mocno się inspirowało. 

Przyznacie, że gra prezentuje się więcej niż nieźle, szkoda że premiera planowana jest dopiero na przyszły rok. Niech nie spuszczają głów posiadacze konsol, bo Iron Harvest, oprócz obowiązkowego PCta, pojawi się także na najnowszych konsolach do Sony i Microsoftu.

Premiera Iron Harvest dopiero w przyszłym roku

[źródło: iron-harvest.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze