Active Shooter nie doczeka premiery

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 30 Maj 2018
  • Komentuj 5

Po małej burzy jaką wywołał Active Shooter niemal pewne było, że Valve koniec końców usunie tytuł ze swojego sklepu. Tym samym gra, w której mogliśmy wcielić się w strzelającego do uczniów psychopatę nie doczeka premiery zaplanowanej na 6. czerwca.

Jednak w szkole nie postrzelamy

Pomysł by stworzyć grę, w której możemy zagrać jako niezrównoważony psychicznie sprawca szkolnych masakr od początku obliczony był na kontrowersję. Przeciwko grze zdążyły już zaprotestować różne organizacje społeczne, choćby ''Matki przeciw broni'' i na nic się zdały próby tłumaczenia ze strony dewelopera, że przecież w Active Shooter możemy też zagrać jako policjant i stawić czoła strzelcowi. 

Premiera gry miała mieć miejsce 6. czerwca, ale wiemy już że do niej nie dojdzie. Valve usuneło grę ze Steama i pokusiło się nawet o kilka słów wyjaśnienia.

Usunęliśmy dewelopera Revived Games i wydawcę ACID ze Steama. Ten deweloper jest tak naprawdę osobą kryjącą się pod imieniem Ata Berdijev, który zeszłej jesieni został już usunięty, kiedy działał jako [bc]Interactive' i Elusive Team.

To nie wszystko, w rozmowie z portalem Motherboard przedstawiciel Valve idzie o krok dalej

Ata to troll, znany z urągania klientom, publikacji materiałów do których nie miał praw autorskich, czy manipulowania recenzjami użytkowników [...]. Nie będziemy robić interesów z ludźmi, którzy w ten sposób traktują naszych klientów lub samo Valve.

To koniec życia Active Shootera na platformie Valve, ale chyba nikt specjalnie nie będzie za nim płakał. 

Z czym wróci Berdijev? Bo, że wróci to niemal pewne

[źródło: motherboard.com, gamespot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze