97% osób gra w Among Us na smartfonach

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 27 Grudzień 2020
  • Komentuj 1

Koniec roku to fajny okres. Nie tylko dlatego, że można dawać prezenty, czy tez je otrzymywać. Nie tylko ze względu na sylwestrowe szaleństwo. To bowiem czas podsumowań. Dla branży rok 2020 okazał się niezwykle owocny. Pandemia na świecie zebrała spore żniwo, odbiła się piętnem na gospodarce oraz ekonomii krajów, ale gierki radzą sobie lepiej, niż kiedykolwiek. Seriale i filmy, rozrywka, sport ucierpiały, a sprzedaż gier dawno nie była tak wysoka. Widać to również w MMORPG-ach, w których serwery pękają w szwach. W tym wszystkim wiecie co króluje? Among Us!

Among Us to prawdziwy król, ale… urządzeń mobilnych!

O Among Us pisałem kilkukrotnie i wygląda na to, że jeszcze będę o tym tytule pisał przy kilku najbliższych okazjach. Coś, co miało być jedynie „smakiem miesiąca” utrzymało się znacznie dłużej. Among Us pobił Fall Guys, które wyraźnie podupadło, chociaż nadal trzyma się nieźle. Mijają miesiąca, a gra dalej szaleje na rynku.

Statystyki na Steamie wskazują jednak, że w Among Us gra coraz mniej osób. Nie ma w tym jednak żadnego problemu! Według danych Valve, Among Us to jedna z najlepiej zarabiających gier na Steamie w 2020 roku oraz jedna z najpopularniejszych produkcji. Tytuł zarobił swoje i w zasadzie można byłoby zamknąć jego serwery. Ale nie, na styczeń już zapowiedziano nowości, w tym nową mapę.

Teraz jednak mam dla Was prawdziwą niespodziankę. Z raportu SuperData wynika, że Among Us w listopadzie pobiło rekordy rekordów i było najpopularniejszą grą na świecie. Konkretów niestety nie mamy, ale woah – nieźle, prawda? Teraz okazuje się, że Among Us wychodzi również na konsole. Na takim Nintendo Switch gra jest już dostępna. Dlatego twierdzę, że o Among Us jeszcze usłyszymy. Do rzeczy jednak!

Najważniejsza informacja z raportu SuperData jest taka – 97% graczy Among Us gra za pośrednictwem smartfona. Tak, lwia część społeczności bawi się przy użyciu urządzeń mobilnych na których tytuł ten dostępny jest za darmo. Co ciekawe, 64% zarobków twórców pochodzi jednak z PC-tów, gdzie za Among Us trzeba zapłacić niecałe 5 dolarów.

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiej różnicy. Wiedziałem, że skoro Amons Us na smartfonach dostępny jest za darmo to właśnie tam znajdzie się większa część społeczności, ale aż 97%?! Niech mi ktoś teraz powie, że mobilki nie mają racji bytu na rynku i generalnie to nieistotny segment branży…

Graliście w ogóle w Among Us, czy to gra nie dla Was?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze