Napadają na trenerów!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 11 Lipiec 2016
  • Komentuj 4

Od lewej: Shane M. Backer, Brett W. Miller  i Jamine J. Warner

Od lewej: Shane M. Backer, Brett W. Miller i Jamine J. Warner

O tym jak dobrze można bawić się przy Pokemon Go, pisała Wam wczoraj Kamila. Niestety, znajdą się osoby, które grę wykorzystują do napadania na zapatrzonych w komórki trenerów. Gracze Pokemon Go zapuszczają się w najdziksze odstępy. Nie tak dawno temu, pewna nastolatka ze Stanów Zjednoczonych wybrała się nad rzekę w celu złapania wodnego Pokemona. To co udało jej się znaleźć, to nie sympatyczny stworek a trup. Pokemony można znaleźć w różnych miejscach. Często zdarza się, że taki trener zostanie zmuszony do zejścia z ubitego szlaku w celu złapania konkretnego okazu. Problem polega na tym, że w takich miejscach zaczynają się czaić przestępcy, którzy z bronią w ręku napadają na niczego nieświadomych graczy.

UPDATE INFORMATION BELOW-This morning at approximately 2 am we responded to the report of an Armed Robbery near the...

Opublikowany przez O'Fallon Missouri Police Department na 10 lipiec 2016
Sprawa miała miejsce w miejscowości O’Fallon w Stanach Zjednoczonych. Czterech uzbrojonych mężczyzn w czarnym BMW (a jakże!) czekało na graczy przy skrzyżowaniu autostrady K i ulicy Feise. To właśnie tam znajduje się Pokestop, czyli miejsce, w którym trenerzy mogą za darmo uzupełniać Pokeballe. Nastolatkowie, bo jak podaje policja byli to chłopacy w wieku od 16 do 18 lat, swoje ofiary typowali bardzo łatwo: każdy kto przyszedł w to miejsce z twarzą przyklejoną do ekranu komórki stawał się potencjalnym celem. Podczas zatrzymania oficerowie zabezpieczyli w ich samochodzie pistolet, którym zastraszali swoje ofiary. Zanim policja nie położyła kresu procederowi bandytom udało się obrobić około 8 osób. Służby nie opublikowały jednak informacji o tym co dokładnie zostało im przez młodzieńców skradzione. Trzech z bandyckiej czwórki -Shane Michael Backer, Brett William Miller oraz Jamine James D. Warner zostało już formalnie oskarżonych o dokonanie napadu z bronią w ręku i oczekują wyroku. Kaucję ustalono na 100 tysięcy dolarów płatne gotówką. Na świecie zapanował szał na Pokemon GO. Niestety aplikacja nie jest jeszcze oficjalnie dostępna w naszym kraju, ale oczywiście gracze już sobie z tym poradzili. Powodów do narzekań nie może mieć Nintendo, bo akcje firmy po wypuszczeniu gry na rynek poszybowały w górę.

Uwaga na bandytów!

Uwaga na bandytów!

[źródło: facebook.com, gameinformer.com, theguardian.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze