Shelterowi stuknęło 100 milionów graczy

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 15 Wrzesień 2017
  • Komentuj 1

Zaczął jako przyjemna gierka na urządzenia mobilne, a skończył jako absolutny numer jeden wśród wszystkich Falloutów. Fallout Shelter właśnie przekroczył 100 milionów użytkowników, a Bethesda świętuje.

Przyjemny, lekki, a zarazem niesamowicie wciągający Shelter z miejsca stał się wielkim hitem, szybko wyprzedzając pod względem ilości graczy swoich większych braci - bycie darmową mobilką dostępną na Androdzie, iOSie, Xboxie i PC na pewno tutaj nie przeszkodziło. W pierwszych dwóch tygodniach od premiery, a ta miała miejsce w czerwcu 2015 roku, gra zarobiła pięć milionów dolarów, poźniej było tylko lepiej. Rok później podczas D.I.C.E Awards 2016 Bethesda ujawniła, że w Shelter rozegrano już około czterech miliardów sesji co sprawiło, że Shelter stał się najpopularniejszym Falloutem w historii.

Nieco ponad dwa lata po premierze Shelter święci kolejny sukces - trafił do 100 milionów graczy z całego świata. Od momentu premiery zarządzcy schronów stworzyli 140 milionów schronów, rozpoczęli prawie 200 milionów questów i dali życie 933 milionom dzieci. Wszystkie staty zebrała Bethesda i pokazuje je na specjalnej grafice:

A skoro mamy przekroczony kolejny kamień milowy, to Bethesda chce wynagrodzić wszystkich. którzy w Shelter nadal grają. Od dzisiaj aż do środy twórcy będą rozdawali nagrody o wartości 10 dolarów wliczając w to Nuke-Colę Quantum, pudełka śniadaniowe i inne niezbędne do przetrwania przedmioty. 

Na koniec zostawiam Was z Rockiem, który swego czasu sporo przy Shelter spędził:

[źródło: bethesda.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze