9 map Battlefielda I

 • Autor: Adam Berdzik
 • Opublikowano: 30 Maj 2016
 • Komentuj 8
Parę dni temu Kromka głośno zastanawiał się jakie mapy powinny znaleźć się w Battlefieldzie I. Najnowsze plotki mówią, że będzie ich dziewięć, a z nazw możemy wydedukować gdzie będą umiejscowione.  Informacje tego typu najczęściej wychodzą na światło dzienne na Reddicie i tak też było tym razem. KoolTabbouli twierdzi, że dotarł do anonimowego źródła w EA - nie DICE - które ujawniło mu liczbę oraz nazwy map na jakie już niedługo przeniesiemy się w Battlefieldzie I. Zdaniem tajemniczego źródła gracze w podstawowej wersji gry doczekają się dziewięciu map rozsianych po teatrach działań całej I Wojny Światowej. Nazwy map, przynajmniej w niektórych przypadkach, pozwalają na ustalenie, którą z bitew Wielkiej Wojny odtworzą.
 • Asiago Offensive - mapa najprawdopodobniej rozegra się we Włoskich Alpach. Asiago to nazwa miejscowości położonej niedaleko Wenecji. W 1916 roku miała tam miejsce wielka bitwa, która w niemieckich archiwach tamtego czasu zwana była ''Ekspedycją Karną''.
 • Gaza Sands - Gazę kojarzymy dziś bardziej jako jeden z najbardziej zapalnych regionów Bliskiego Wschodu. To właśnie tam w 1917 roku doszło do jednej z większych bitew pomiędzy Brytyjczykami, a... Turkami. Turcy jako grywalna nacja? Wydaje się to prawdopodobne.
 • Siege of Damascus - oblężenie Damaszku zakończyło się 1 października 1918 roku. Zdobyte przez Australijczyków miasto otworzyło Entencie drogę do Jerozolimy.
 • Stalemate - z nazwy tej mapy nie da się zbyt dużo wywnioskować. ''Stalemate'' po angielsku znaczy ''impas'', a mi do głowy przychodzi jedna z największych bitew I Wojny czyli bitwa nad Sommą. Obie strony zadawały sobie ogromne straty, ale żadna nie miała wystarczająco dużo sił by przeprowadzić wielką ofensywę.
 • ANZAC Cove - ANZAC czyli Australian and New Zealand Army Corps to należący do Armii Brytyjskiej korpus ekspedycyjny Australijczyków i Nowozelandczyków. Ich najsłynniejsza bitwa rozegrała się podczas walk o półwysep Gallipoli. Operacja, której pomysłodawcą był przyszyły premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill, zakończyła się klęską wojsk Brytyjskich. Jeśli w grze będziemy rzeczywiście mogli kierować okrętem wojennym to stawiam, że właśnie na tej mapie.
 • Garden Twilight -  możecie strzelać bo ja nie mam zielonego pojęcia.
 • Argonne Shade - to w lesie Argońskim rozegrały się jedne z najcięższych bitew I Wojny. Miejsce jest dobrze znane amerykańskim miłośnikom historii wojen bo to właśnie tam przyznano Medale Honoru członkom sławnego ''Lost Battalion'', którzy mimo ogromnych start nie dali się wziąć do niewoli.
 • Operation Castlewick - niestety ta nazwa również nie ujawnia zbyt wiele co do swojego prawdopodobnego umiejscowienia.
 • Scorched Earth - ''Wypalona Ziemia'' może oznaczać niemal wszystko. Mi jednak przed oczami staje front wschodni, gdzie lepiej wszystko było spalić i zniszczyć niż dopuścić żeby trafiło w ręce wroga. Kto wie, może to właśnie ta mapa rozgrywana będzie na terytorium Polski?
Jakie są Wasze typy? Może udało Wam się rozszyfrować nazwy, z którymi ja sobie nie poradziłem? Przypominam tylko, że żadna z tych plotek potwierdzenia u DICE ani EA się nie doczekała. Jak przyznaje źródło, na które powołuje się KoolTabbouli, nazwy te mogą do premiery zmienić się jeszcze kilka razy. [źródło: reddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze