Battlefield 1 – jakie bitwy?

Areną Battlefielda I będzie pierwszy ogólnoświatowy konflikt z lat 1914-1918. Na jakie bitwy powinni zwrócić uwagę w deweloperzy z DICE? 

Front zachodni, front wschodni, Afryka Północna, góry słonecznej Italii czy Bliski Wschód – to tylko niektóre z teatrów działań wojennych prowadzonych między Ententą, a Państwami Centralnymi. Wojna, która miała dać koniec wszystkim wojnom to temat raczej omijany w świecie gier.

Dlatego DICE ma teraz przed sobą ogromne pole do popisu. W bitwie nad rzeką Sommą po raz pierwszy w historii użyto czołgów, a podczas potyczki pod Bolimowem Niemcy pierwszy raz używają gazów bojowych. Do tego dochodzą jeszcze przecież jednostki balonowe czy, jak wspomina Kromka w swoim materiale, nawet pancerne… drzewa!

Jeśli jesteście ciekawi tła historycznego największych pierwszowojennych bitew i tego dlaczego akurat one powinny zostać odtworzone przez DICE w Battlefieldzie I to zapraszam na materiał Kromki!

first world war soldiers

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!