4 miliardy komórek w rękach ludzi, połowa z nich to gracze

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 21 Czerwiec 2016
  • Komentuj 2
wordl 1 Nieśmiertelna i niezniszczalna Nokia 3310 mogła co najwyżej pomarzyć o możliwościach jakie daje nam współczesny smartfon, nawet taki z niższej półki. Dziś telefon to nie tylko narzędzie do komunikacji, coraz więcej z nas wykorzystuje go do grania. 3,8 miliarda - tyle osób korzysta na świecie z telefonów komórkowych. Daje nam to już połowę ludzkości, która ma przy sobie komórkę. Mało tego! 1,7 miliarda ludzi gra w gry mobilne, a współczynnik ten będzie rósł z każdym rokiem. Polacy nie odstają w tej kwestii od innych. 74%, a więc prawie 30 milionów obywateli naszego kraju, ma telefon komórkowy, z czego 6,6 miliona to gracze. poland 1 Choć oczywiście gry mobilne to nie jedyny sposób w jaki bawimy się naszymi telefonami. Prawie 10 milionów (niecałe 25%) Polaków korzysta z różnych komunikatorów internetowych, a dla nieco ponad 7 milionów z nas telefon służy do oglądania materiałów wideo. Nowe smartfony to także doskonałe narzędzie do nawigacji, z której w naszym kraju korzysta już 10,4 miliona obywateli. digital-in-2016-335-638 ''Polacy coraz częściej instalują gry w swoich telefonach i cenią sobie produkcje, które nie wymagają od nich dużego nakładu czasu. Dla przykładu, w naszej najnowszej grze wyścigowej Road Racing pojedyncza sesja może trwać nawet kilka minut. Jeśli ktoś woli spędzić na jednej rozgrywce więcej czasu to może oczywiście wykonać kilka czy kilkanaście misji pod rząd'' mówi Grzegorz Zwoliński, współzałożyciel i Chief Operating Officer firmy T-Bull zajmującej się tworzeniem gier na urządzenia przenośne. digital-in-2016-330-638 A jak gry to wiadomo - Android. System Google'a jest niekwestionowanym liderem pod tym względem. Na całym świecie w swoich telefonach ma go zainstalowanego 63% ludzi. Sporo traci dzieło Apple, bo jego udział w rynku kształtuje się na poziomie niecałych 30%. Trzeci w tym zestawieniu Windows Phone zainstalowany jest na telefonach 3% ludzi. Reszta to już prawdziwa drobnica - Java ME,  BlackBerry OS, Symbian czy system Samsunga - wspólnie znalazły miejsce na niecałych 5% urządzeń.

Dobre czasy dla Androida się nie skończyły

Dobre czasy dla Androida jeszcze się nie skończyły

Według NetMarketShare system operacyjny od Google'e będzie tylko szedł do przodu. W okresie styczeń-maj 2015 iOS musiał oddać prawie 12% swoich użytkowników właśnie Androidowi. A jak to wygląda u Was? Wpisujecie się w ten popularny trend, w którym komórki coraz częściej służą nam za przenośne konsole do gier? Czekamy na opinie! [źródło: newzoo.comwearesocial.comnetmarketshare.com, informacja prasowa T-bull]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze