20K banów Blizzarda

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 03 Luty 2017
  • Komentuj 2

Oszuści są zmorą koreańskiej sceny Overwatcha

Oszuści są zmorą koreańskiej sceny Overwatcha

22865  - tyle południowokoreańskich kont w Overwatchu zostało przez Blizzarda zbanowanych. Okazuje się jednak, że liczba oszustów może się w ogóle nie zmniejszyć. Ponad 20 tysięcy zablokowanych kont - taka liczba musi robić wrażenie. Na koreańskim forum Blizzard napisał, że zbanowani używali nieautoryzowanych programów, które dawały im przewagę w starciu z normalnymi graczami. Problem rozbija się jednak o to, że spora część Koreańczyków korzysta z PC Bangów, czyli bardzo popularnych na Południu kafejek internetowych. W pewnym momencie Overwatchowi udało się nawet przegonić tam popularnością LoLa. Dlaczego PC Bangi są problemem? Chodzi o deala, jakiego z nimi ma Blizzard. Przychodząc do PC Bang nie musicie mieć kupionego Overwatcha, żeby zagrać rundkę lub dwie, bo kafejka płaci wydawcy stałą kwotę za dostęp do gry na każdym stanowisku komputerowym. Wchodzicie, gracie, wychodzicie i tyle.

PC Bangi to siedlisko cheaterów

PC Bangi to siedlisko cheaterów

Bangi to miejsce, w którym oszuści czują się bezkarni. Nie używają swojego konta, po paru gierkach już ich w kafejce nie ma, a na ich stanowisku siedzi inny człowiek. To daje im poczucie pełnej anonimowości, z czego bardzo chętnie korzystają. Nawet jeśli zostaną przyłapani na oszukiwaniu, to konsekwencje dla nich są praktycznie zerowe. Dlatego Koreańska scena Overwatcha ma największy problem z oszustami. W żadnym innym miejscu DDoSy czy aimboty nie są tak często spotykane. ''Tworzenie i dostarczanie przyjemnego środowiska do gry dla większości graczy jest dla nas najważniejszą rzecz'' głosi wpis na koreańskim forum Blizzarda. "Zdajemy sobie sprawę, że nasze programy krążą wśród rożnych społeczności (oszustów - przyp.red) i jesteśmy gotowi podjąć wszelkie środki zaradcze''. Cóż, zbanowanie ponad 20 tysięcy kont w każdym innym kraju niż Korea mogłoby zabić większość gier, ale na pewno nie Overwatacha. Tylko co z tego, że Blizzard wyciął tylu oszustów równo z trawą, skoro w kwestii PC Bangów nic się nie zmieniło?

Społeczność się wścieka, ale problem nadal nie rozwiązany

Społeczność się wścieka, ale problem nadal nie rozwiązany

[źródło: reddit.comkr.battle.netpolygon.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze