10-letnia programistka

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 25 Październik 2018
  • Komentuj 1

Dziesięciolatka z kalifornijskiej Doliny Krzemowej zaczęła przygodę z programowaniem w wieku 6 lat. Dwa lata później wydawała pierwszą grę planszową, która miała pomoć dzieciom w jej wieku nauczyć się podstaw kodowania, a dzisiaj? Dzisiaj może być spokojna o swoją przyszłość.

Samaira Mehtaa stworzyła grę Coder Bunnyz, zarobiła na jej sprzedazy 25 tysięcy dolarów oraz otworzyła sobie drogę do kariery w świecie IT. Zainteresował się nią Cartoon Network, który nakręcił z nią jeden odcinek Powerpuff Girls oraz Google, który poprosił ją o prowadzenie warsztatów.

Jej tata pracuje jako inżynier w Intelu i jest niesamowicie dumny z córki i 6-letniego syna, który pomagał jej w tworzeniu gry. Można powiedzież, że dzieciaki mają kodowanie w genach. 

Co Ciekawe Samaira marzy o tym, by jej fundacja, którą otworzyła by pomóc dzieciakom w nauce, odniosła sukces. Jak sama mówi "na świecie jest miliard dzieci i znajdzie sie ktoś, kto zechce podarowac im moją grę by pomóc im w nauce''. Fundacja nazywa się Yes, 1 Billion Kids Can Code.

Niedawno wyszła druga wersja gry, która ma pomagać w nauce kodowania z użyciem sztucznej inteligencji. Stacy Sullivan, dyrektor do spraw kultury organizacyjnej Google powiedziała młodej programistce, że jest tak zdolna, że po szkole może pracować dla Google. Dziewczyna jeździ też na branżowe konferencje i spotyka sławnych ludzi, w tym Marka Zuckerberga, a wszystko to w wieku 10 lat.

Utalentowane dziecko to niedopowiedzenie w jej przypadku.

[Źródło:businessinsider.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze