Żegnamy PS3

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Marzec 2017
  • Komentuj 3

Pożegnania nadszedł czas

Pożegnania nadszedł czas

Czas nie stoi w miejscu, a w przypadku konsol jest to tym bardziej prawda. Po ponad 10 latach Sony zamyka linie produkcyjne PlayStation 3. Ostatnie PS3, o numerze CECH-4300C i dyskiem o pojemności 500 giga, zjedzie z taśmy w tym miesiącu. Mamy marzec 2006 roku i w Europie wszyscy z niecierpliwością czekają na prezentację kolejnej generacji konsol od Japończyków. W końcu naszym oczom ukazuje się całkiem dużych rozmiarów lśniące pudło z napisem ''PlayStation 3'' czcionką rodem z pierwszego filmu ze Spidermanem. Było to też wtedy jedno z najtańszych, jeśli nie najtańsze, urządzenie na którym można było odtwarzać filmy na Blu-Ray.

Pajęcza czcionka, pamiętacie?

Pajęcza czcionka, pamiętacie?

Z czasem PS3 ewoluowało, z wielkiego niezgrabnego pudła stało się smukłą, przyjemnie wyglądającą konsolą. Po pewnym czasie udało jej się też podjąć równorzędną walkę z Xboxem 360, który przynajmniej na początku istnienia tej generacji, jawił się jako znacznie doskonalsza konsola. Chodziło choćby o bardziej poręcznego pada czy lepiej rozwinięte funkcje internetowe.

Ciężko nie wspomnieć o tej gierce...

Ciężko nie wspomnieć o tej gierce...

Jeśli chodzi o samo życie konsoli, to Japończycy osiągnęli swój cel. Ken Kutagari, człowiek który jest uznawany za ojca PlayStation, w 2006 roku mówił, że chciałby, że ''trójka'' przeżyła 10 lat. Widać trafił niemal w punkt. Gdyby nie PS3 dziś moglibyśmy nie mówić o takich grach jak The Last of Us, Heavy Rain, Beyond: Two Souls, wyścigowe Gran Turismo 5 czy seria z Drake'm w roli głównej. Trochę się tego zebrało, dzięki PS3! [źródło: playstation.com, gematsu.com, kotaku.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze