Jak mogłoby wyglądać PS5?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 01 Sierpień 2018
  • Komentuj 7

Playstation 4 przekroczyło już 80 milionów sprzedanych egzemplarzy i według prognoz ma ogromne szanse na dobicie do 100 milionów w ciągu następnych sześciu miesięcy. My czekamy już jednak na PS5, a pewien francuski artysta przygotował film z jego własną wizją ''piątki''. 

Na ile prawdziwy PS5 będzie podobny do tej wizji?

Jeśli wierzyć plotkom, to Playstation 5 pokaże się na rynku w 2020 roku, a pierwsze deweloperskie egzemplarze są już podobno w posiadaniu twórców gier, tak by ci mieli czas na przygotowanie wartościowych produkcji już na premierę. 

Nadal nie wiemy co PS5 będzie miał ''pod maską'', ale Joseph Dumary, francuski artysta grafik, przygotował już swoją wizję tego, jak następna generacja konsol od Sony powinna wyglądać. Według niego PS5 pozbawione będzie stacji dysków, bo wszystkie gry będziemy ściągali z sieci. Brakuje też kabla HDMI, bo według Dumary'ego konsola będzie łączyła się z telewizorem bezprzewodowo. Mało tego - w wizji Francuza PS5 może wyświetlać obraz w rozdzielczości 8K. 

Ciekawym pomysłem jest też wykrywacz stresu. Według Dumary'ego pad będzie w stanie zmierzyć nasz poziom zdenerwowania i odpowiednio zwiększyć poziom trudności gry. Mówiąc inaczej - serce Wam nie wali podczas gry? Znaczy, że gracie na zbyt niskim poziomie trudności i PS5 Wam go podniesie. 

Pad mający zastąpić DualShocka 4 też nie przypomina swojego poprzednika. Dostaniemy na nim nie tylko touchpada, ale też mały ekranik wyświetlający ważne informacje jak powiadomienia i alerty. DualShock 5 mógłby też ładować się bezprzewodowo! Dzięki zastosowaniu technologii WattUp, pad będzie mógł czerpać energię z konsoli bez potrzeby bawienia się w kable. WattUp ma działać do odległości około siedmiu metrów, czyli spokojnie obejmie Wam cały salon. Na sam projekt i wygląd kontrolera można nieco kręcić nosem, ale dobrych pomysłów co do zastosowanych w nim rozwiązań Francuzowi nie brakuje.

Fajne funkcje, ale nad wyglądam chyba można popracować

Co do samej estetyki projektu Dumary'ego to chyba nie ma się do czego przyczepić. Jest oszczędnie i prosto, czyli tak jak w przypadku poprzednich konsol Sony. Na samej konsoli znalazło się miejsce dla małego dotykowego wyświetlacza, którym będziemy uruchamiali PS5.

Podoba się Wam takie PS5? Sony może wykorzystać część z tych pomysłów przy projektowaniu konsumenckiej wersji swojej następnej konsoli?

[źródło: Signature Dumary]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze