YouTube Gaming odchodzi w niebyt

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 20 Wrzesień 2018
  • Komentuj 1

YouTube jest ogromny i dla wielu twórców stał się źródłem utrzymania. Dlatego w 2015 roku postanowiono stworzyć oddzielną domenę dla zawartości związanej z grami. Powstał YouTube Gaming, który miał stać się centrum tego typu twórczości. Po trzech latach okazuje się jednak, że coś nie wyszło.

YouTube Gaming odchodzi do niebytu, a dokładnie zostanie wchłonięty przez główny portal. Wszystko z powodu małego zainteresowania projektem oraz brakiem odpowiednio rozległej publiczności, która byłaby w stanie utrzymać tą aplikację. Również i twórcy szybko zrezygnowali z tej wersji YouTube’a, co samo w sobie świadczy o niewypale.

Czym miał być ten cały Gaming? Platformą dla streamerów, która miała rywalizować z Twitchem. Pod wieloma względami była lepsza od szalenie popularnego szczurka, tak teoria po raz kolejny okazała się inna od praktyki. Twitch wciąż był miejscem numer 1., dla osób zainteresowanych streamowaniem.

Okazało się również, że aplikacja YouTube Gaming zwyczajnie nie była w pełni wykorzystywana przez użytkowników. W efekcie cały potencjał został zmarnowany. Ludzie zwyczajnie preferowali prostego i nieskomplikowanego Twitcha.

Do tego, większość osób wciąż oglądała gameplay’e czy innego typu materiały growe na YouTube, ale nie na YouTube Gaming. Z tego powodu firma zdecydowała się zintegrować całość w jeden serwis. Fuzja nastąpi w marcu 2019 roku i wtedy ostatecznie YouTube Gaming zostanie wchłonięty.

Gdzie będzie można szukać nowej odsłony? Na “youtube.com/gaming”.

Znajdziecie tam listę wideo związanych z grami, popularne streamy oraz zawartość wyświetloną na bazie Waszych subskrypcji. Wartą uwagi będzie zakładka promująca nowych twórców, którzy przyciągają uwagę społeczności. Dzięki temu otrzymamy możliwość wyłapania młodych gwiazd.

Czy tak naprawdę to coś zmienia? W zasadzie to nie, Twitcha raczej nic już nie ruszy, jednak dobrze wiedzieć, że YouTube przypomina o tym, że również udostępnia streamowanie.

[Źródło: YouTube]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze