Ylands Update 2.0 - Opowieść o odkupieniu

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 19 Kwiecień 2023
  • Komentuj 0

Bohemia Interactive z dumą ogłasza wydanie aktualizacji 2.0: Adventure Awaits dla ich low poly open-world adventure game Ylands. Aktualizacja jest zwieńczeniem prawie 3 lat pracy, podczas których dodano aż 90 funkcji opartych na opiniach społeczności i usunięto prawie 9000 błędów. Dzięki temu gra zmieniła swój pierwotny status z "sandboxa" na pełnoprawną "grę przygodową".

Ylands Update 2.0 - Opowieść o odkupieniu

Zespół deweloperski Ylands spędził ostatnie prawie 3 lata na zmianie kierunku i postrzegania gry, cofając szereg błędów z przeszłości. Gra początkowo wydawała się zmierzać w kierunku podobnym do Robloxa, aż do końca 2020 roku. Podejście to okazało się nieskuteczne, ponieważ baza graczy zaczęła się kurczyć, liczba najnowszych recenzji na Steamie spadła do prawie 40%, a negatywne komentarze wciąż napływały.

Zmusiło to zespół deweloperski Ylands do ponownej oceny celów gry i rozpoczęcia ciężkiej pracy nad naprawą rozdźwięków między grą a jej graczami. Ich wysiłki zaczęły się opłacać na początku tego roku, kiedy Ylands osiągnęło najwyższy w historii poziom 80% w Steam Recent Reviews, jednocześnie czterokrotnie zwiększając bazę graczy.

Historia odkupienia Ylands rozpoczęła się w 2020 roku wraz z wydaniem aktualizacji 1.5: Enhancing Exploration. Aktualizacja skupiła się na trybie Eksploracji (obecnie Tryb Przygody) i zapoczątkowała Erę Niezwykłej Przygody w Ylands. Sukces aktualizacji zmotywował zespół deweloperów, ale postawił przed nim także nowe wyzwania. Przezwyciężyli je, zwracając uwagę na to, co ma do powiedzenia społeczność Ylands, i to właśnie dzięki tym opiniom Ylands zdołało znaleźć swój właściwy głos, kierunek i gatunek.

Największa aktualizacja w historii Ylands została symbolicznie nazwana 2.0 i wyznacza nową erę w rozwoju gry. Podkreśla również wysiłki zespołu, aby zadowolić tych, którzy pragną wspaniałych przygód w uroczym i kolorowym świecie Ylands.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze