Wyłomy w Path of Exile

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 02 Grudzień 2016
  • Komentuj 1

Path of Exile Liga Breach

Szukacie gry z gatunku hack'n'slash? Dobra okazja do odpalenia Path of Exile!

Już dzisiaj - drugiego grudnia - w popularnym mordobiciu potworów, które znamy pod nazwą Path of Exile rusza nowa liga. Start punktualnie o 21. Tym razem twórcy ze studia Grinding Gears Games postanowili wprowadzić do gry mechanikę "wyłomów" (Breach, jak nazywa się nowa liga), gdzie będziemy mierzyć się nie tylko z nowymi potworami, ale również z czasem i odpowiednim "polem do walki". Co ciekawego w nowej lidze? Czego możemy się spodziewać? Co poza rozpoczynaniem nowymi postaciami nas tutaj czeka? Może na początek warto wspomnieć czym jest liga w tej grze? Co kilka miesięcy w Path of Exile wchodzi nowa liga, która wnosi nowe elementy mechaniki, przedmioty, systemy, przeciwników oraz wyzwania. Postacie będące w aktualnej lidze w momencie uruchomienia nowej przechodzą do tzw. Standardu, czyli ogólnej ligi dla wszystkich postaci, czegoś na kształt non-ladder znanego z serii Diablo. Jeżeli nie mieliście okazji zagrać w Path of Exile tutaj możecie obejrzeć 10 powodów, dla których ten tytuł jest... zaj... świetny. Rozpoczynając przygodę w nowej lidze nową postacią (nie możemy przenieść starej, doświadczonej) mamy możliwość zmierzenia się z unikalnymi dla niej elementami mechaniki oraz handlować przedmiotami lub walutą na nowym rynku, na którym ponownie cenne przedmioty są faktycznie "cenne". To chyba wiadome, że im dłużej trwa sezon tym przedmioty są mniej warte - nowa liga zachęca do zbierania rzadkich przedmiotów ponownie :)

Path of Exile Liga Breach

Gotowi na wyłomy i nową dawkę [email protected]#)$olu?

Nowa aktualizacja oznaczona 2.5 przyniesie nam nie tylko nową ligę - gra ma zyskać "poprawki" (o których słyszymy od dawna) optymalizacji, jedną z nich jest klient 64-bitowy bazowany na DirectX 11. Oczywiście osoby chcące dalej grać na starej wersji nie muszą się przesiadać - opcja DX11 jest opcjonalna. Jeżeli chodzi o nowości w mechanice i to, co wyróżnia ligę Breach od poprzednich (oraz od ligi standardowej) to otwierające się wyłomy - podczas walk, eksploracji świata i mordowania potworów może zdarzyć się sytuacja, że natrafimy na dziwną anomalię. Te wielkie ciemnoczerwone "coś" będzie istnieć krótki okres czasu jeżeli nie postanowimy wejść w jej pole i mordować wyłaniające się wewnątrz niej istoty. Naszym zadaniem będzie utrzymywanie tych wyłomów jak najdłużej, farmiąc w nich jak najwięcej, w tym przedmiotów jakie dostępne będą tylko w wyłomach. No przecież! ;)

Path of Exile Liga Breach

System "endgejmowy" też otrzyma coś mrocznie ciekawego!

W lidze Breach przyjdzie nam walczyć ze specjalnymi bossami, którzy między innymi będą wyrzucać lepsze przedmioty im dłużej ich utrzymamy w wyłomie i im więcej zadamy obrażeń. Prócz tego dostaniemy dodatki w mechanice map - specjalne mapy "wyłomowe" przeznaczone dla bardziej zaawansowanych graczy. Drugi grudnia to dobry moment, by rozpocząć przygodę w Path of Exile na świeżo nowej lidze albo okazja do powrotu do tej gry. O jej popularności świadczy chociażby Steam - średnio to kilkanaście tysięcy osób online, doliczyć trzeba wersję pozasteamową. Daje to na oko kilkadziesiąt tysięcy osób będących w grze, może kilkaset tysięcy aktywnych kont. Streamy z nowego sezonu będziecie mogli zobaczyć drugiego grudnia u Brodatego oraz u Rivida!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze