Path of Exile zaprasza do Forbidden Sanctum

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 07 Grudzień 2022
  • Komentuj 0

Grinding Gear Games ogłosiło podczas swojej transmisji na żywo, że najnowsze darmowe rozszerzenie Path of Exile, The Forbidden Sanctum, zostanie wydane w piątek, 9 grudnia na PC oraz w środę, 14 grudnia na PlayStation i Xbox. Podczas transmisji współzałożyciel Grinding Gear Games Chris Wilson ujawnił, że Path of Exile: The Forbidden Sanctum będzie zawierał zupełnie nową Ligę Wyzwań i ulepszenia do rozgrywki endgame.

Path of Exile zaprasza do Forbidden Sanctum

Nowa trzymiesięczna liga Wyzwań - The Forbidden Sanctum to roguelike, który rozgrywa się w ramach Path of Exile. Gracze będą badać starożytne sanktuarium, które ma być ukryte pod ruinami Fellshrine. Od dawna opuszczone, zostało opanowane przez złośliwą obecność. W każdym obszarze Wraeclast gracze będą mieli możliwość zbadania jednego pomieszczenia Sanktuarium w poszukiwaniu jego skarbów.

Wprowadzono dwa nowe klejnoty umiejętności, które przynoszą korzyści postaciom walczącym w zwarciu. Są to Volcanic Fissure, ognista umiejętność Slam oraz Frozen Legion, czar, który przywołuje pierścień lodowych posągów, które pomogą w walce z przeciwnikami. Wprowadzono wiele nowych klejnotów Vaal. Klejnoty Vaal to alternatywne wersje istniejących klejnotów umiejętności, które otrzymują okresowy i ogromny wzrost mocy.

Tryb Ruthless to opcjonalny nowy tryb gry, który można wybrać podczas tworzenia postaci. Bezlitosny polega na ekstremalnym niedoborze przedmiotów, przez co rozgrywka jest bardziej brutalna i wymagająca. Rozszerzenie wprowadza ponad piętnaście nowych unikalnych przedmiotów, które można znaleźć w Sanktuarium lub w całym Wraeclast. Przedmioty te stwarzają nowe możliwości dla wyspecjalizowanych kreacji postaci.

System modyfikatorów potworów Archnemesis został zastąpiony udoskonalonym zestawem modyfikatorów, z których każdy robi tylko jedną rzecz i wprowadza tylko jedną zmianę. Ich nagrody zostały zaktualizowane w wyniku tego i nie są już powiązane z konkretnymi modyfikatorami. Ogólnie rzecz biorąc, walka z magicznymi i rzadkimi potworami jest teraz mniej skomplikowana, ale nadal można napotkać kombinację modyfikatorów, które przyprawiają o szybsze bicie serca. 

Wprowadzono ulepszenia w drzewku pasywnym Atlasu, które pozwalają graczom jeszcze bardziej inwestować w zawartość, którą lubią. Można teraz znaleźć dwa nowe wspomnienia z Atlasu, opowiadające o Dominacji i Bestiarium. Dziesięć unikalnych broni w grze końcowej otrzymało potężne ulepszenia, dzięki którym dorównują one niektórym najbardziej kultowym przedmiotom z Path of Exile. Oczywiście, są one teraz niezwykle rzadkie.

Forbidden Sanctum pojawi się 9 grudnia na PC w Path of Exile.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze