Wyciekł ''Złoty klucz''

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 12 Sierpień 2016
  • Komentuj 2

Takim kluczem otworzycie wszystkie urządzenia z Windowsem

Takim kluczem otworzycie wszystkie urządzenia z Windowsem

Magiczny klucz, mogący otworzyć każde urządzenie z Windowsem, wyciekł przez błąd Microsoftu. Starty z tego powodu mogą być dla giganta z Redmond bardzo dotkliwe.  Zajmujący się bezpieczeństwem w sieci specjaliści o nickach MY123 i Slipstream odkryli niedawno, że do sieci trafił tak zwany ''złoty klucz'' Microsoftu. Jest to specjalny kod, który umożliwia deweloperom systemów Windows na szybsze i bardziej skuteczne łatanie wszystkich bugów, bo mogą dzięki niemu ominąć zainstalowane zabezpieczenia. Niepowołane osoby z takiego klucza mogą korzystać w zupełnie inny sposób. Po jego wpisaniu potencjalny haker może całkowicie przejąć kontrolę nad naszym tabletem, telefonem czy komputerem. Może, o ile zechce, zainstalować na nich inny system (także virusy i maleware), wyłączyć wszystkie antyvirusy, czy nawet kompletnie zablokować urządzenie.

Klucz w niepowołanych rękach może nieźle uprzykrzyć życie

Klucz w niepowołanych rękach może nieźle uprzykrzyć życie

''To świetny przykład z prawdziwego życia, dlaczego  pomysł z instalowaniem zabezpieczeń z furtkami dającymi się otworzyć za pomocą ''złotego klucza'' jest bardzo zły'' napisał Slipstream. Y123 i Slipstream sprawę mieli odkryć już w marcu, ale Microsoft nie wydawał się zaniepokojony ich rewelacjami. Cały miesiąc zastanawiali się czy publiczny dostęp do takich kluczy stanowi  zagrożenie dla ich użytkowników i firmy. W końcu wyszło, że jednak stanowi. Od tego czasu Microsoft wypuścił już dwa patche, które mają zniwelować działanie kluczy, trzeci jest już w drodze. Spece od bezpieczeństwa mówią jednak, że na jakiekolwiek działania, ograniczające starty w tej sprawie, jest już za późno. Twierdzą nawet, że szkód, jakie wyrządziła pomyłka Microsoftu, nigdy nie uda się już odrobić. Nie pomoże łatanie i wprowadzanie kolejnych poziomów zabezpieczeń. ''Mądrzejsi ludzie ode mnie mówili mi to od dawna. Wygląda na to, że macie palce w uszach. Serio nadal nie rozumiecie? Microsoft zastosował system ''złotego klucza''. A same klucze zostały udostępnione przez głupotę Microsoftu. I teraz: co się stanie jak wszyscy zaczną robić takie ''złote klucze''?'' dopytuje się Slipstream.

Wszystko o nas w rękach władz? To możliwe

Wszystko o nas w rękach władz? To możliwe

Odpowiedź jest jego zdaniem jedna: różne rządowe agencje będą domagały się od deweloperów umieszczania w swoich urządzeniach ''tylnych furtek'', które będzie można w stanie otworzyć właśnie za pomocą takich złotych kluczy. A do tego ma być tylko o krok do pełnego dostępu do wszystkich naszych prywatnych danych. [źródło: thenextweb.comtheregister.co.ukrol.im]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze