''Wszędzie'' od Benziesa

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 27 Styczeń 2017
  • Komentuj 0

Póki co o Everywhere niewiele wiadomo

Póki co o Everywhere niewiele wiadomo

Leslie Benzies, człowiek, który dołożył niejedną cegiełkę do serii GTA, w zeszłym tygodniu założył nowe studio. Mija chwila i już ogłasza projekt ''Everywhere''. ''Roboczy tytuł nowej gry brzmi ''Everywhere'' a długoterminowa wizja zakłada, że gra będzie mogła się rozrastać i rozwijać w nieskończoność'' powiedział Benzies w informacji prasowej cytowanej przez portal Polygon.

Od lewej Colin Entwistle, Matthew Smith i Leslie Benzies

Od lewej Colin Entwistle, Matthew Smith i Leslie Benzies

Już teraz nowe, o dziwo na razie bezimienne, studio Benziesa zatrudniło 30 osób, które mają pracować nad projektem. Wśród nich należy wyróżnić Colina Entwistle'a oraz Matthew Smitha, których Benzies poznał u swojego byłego pracodawcy, firmy Rockstar. Na czym będzie polegało ''Everywhere''? Konkretów brak, ale twórcy zapowiadają, że będziemy mieli do czynienia z ogromnym otwartym światem, w którym będzie można robić  ''wszystko''. Jak widzicie, ze szczegółami nie zaszaleli. ''Gracze robią się coraz mądrzejsi i więcej wymagają od swoich gier, my zaś chcemy, żeby gracze poczuli w naszym świecie prawdziwą wolność, żeby żyli (w grze- przyp red) tak jak tylko zechcą. Chcemy zaoferować wielką różnorodność trybów gry i stylów, które nie tylko opowiedzą naszą historię, ale także pozwolą graczom przyjęcie takiej tożsamości i przeżywanie takich przygód, których oni chcą doświadczyć'' mówi Benzies w rozmowie z venturebeat.com. Brzmi to trochę jak Skyrim? Nowa gra ma praktycznie w niczym nie przypominać najgłośniejszego działa Benziesa, czyli gier z serii GTA. ''Everywhere znacząco różni się od GTA. W naszej grze mogą znaleźć się fragmenty satyry, ale ton gry będzie znacząco inny, czasem to gracze ustalą, jaki wydźwięk będzie miała gra'' Z technicznych rzeczy wiemy, że ''Everywhere'' będzie działało na silniku Lumberyard, udostępnianym za darmo przez Amazona. Gra pojawi się na komputerach PC i na niesprecyzowanych jeszcze konsolach. O dacie premiery, choćby przybliżonej, na razie nie ma mowy.

Szykuje się gra większa od serii GTA?

Potencjał na pobicie GTA jest?

[źródło: polygon.comventurebeat.com, gamespot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze