No Man’s Sky

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 28 Czerwiec 2014
  • Komentuj 5
http://youtu.be/OqFm2voOBdk No Man’s Sky to dość ambitnie zapowiadająca się gra z niezależnego studia Hello Games, w której gracz będzie miał przed sobą niemal niczym nie ograniczoną przestrzeń do odkrywania. Produkcja ukaże się na komputerach osobistych oraz konsoli PS4 jeszcze w tym roku, choć nie sprecyzowano dokładnie kiedy.  No Man’s Sky to gra sci-fi otwierająca przed graczami ogromne obszary przestrzeni kosmicznej. Każdy z Was zaczyna tak samo - jako samotny kapitan statku kosmicznego na odległej planecie gdzieś na skraju zapomnianej galaktyki. Jak to zwykle bywa z takimi miejscami nie jest ono szczególnie bezpieczne, dłuższe przebywanie na niej najpewniej zakończy się Waszą śmiercią.

No-Mans-Sky

Co więc musicie zrobić? Najlepszym rozwiązaniem w świecie No Man’s Sky jest wybrać się w podróż do środka galaktyki. Ale twórcy zapowiadają, że szanse na to aby udało Ci się to w pojedynkę są marne. Dobrym sposobem ma być szukanie pomocy u innych graczy, którzy znajdują się w podobnej do Twojej sytuacji. ''To nie będzie jakiś tam utopijny świat'' zapowiada dyrektor wykonawczy studia Sean Murray. ''Miej się na baczności, bo ciągle będziesz w niebezpieczeństwie'' dodaje. Żeby w ogóle móc myśleć o osiągnięciu celu będziesz musiał współpracować z innymi. Samemu nie dasz rady naprawić uszkodzonego statku czy ulepszyć swojego kombinezonu. Kluczem do zwycięstwa ma być planowanie i kooperacja. ''Gracz będzie musiał się nieźle nagłówkować'' dorzuca Murray.

original

Firmie spodobał sie pomysł generowanego na bieżąco nieskończonego wszechświata, ale to nie to popchnęło twórców do stworzenia takiej a nie innej gry. Ich największą inspiracją są książki sci-fi, na których się wychowali - obce światy i zupełnie nieznane zakamarki wszechświata, oto co spotkać Cię ma w No Man’s Sky. Nikt, ani twórcy gry ani nikt inny nie odbierze Ci satysfakcji jaką dać ma odkrywanie nowych światów. Zwłaszcza, że Hello Games samo nie wie gdzie ktoś z Was może trafić. Planety, o których nikt nie słyszał i na których nikt nigdy nie był tylko czekają na odkrycie podczas naszej tułaczki do centrum wszechświata. Więcej o grze zapewne dowiemy się w ciągu najbliższych miesięcy, śledźcie więc jarock.pl bo gra może okazać się naprawdę wyjątkowa.

2556711-14384194361_f61ae03b05_o

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze