Co nowego u Andromedy?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 17 Czerwiec 2016
  • Komentuj 0
Przyznajcie się z ręką na sercu, kto czekał przez całe E3 na jakiekolwiek wieści o Andromedzie? Ja zdecydowanie, a to co otrzymaliśmy okazało się niewystarczające. Po raz kolejny powiało nutką tajemnicy, a sama gra wydaje się, jakby miała nie nadejść nigdy. Na szczęście ponownie enigmatyczny trailer jaki pokazano nam i tym razem, to nie wszystko czego się dowiedzieliśmy. Twórcy lubią podzielić się strzępkami informacji na Twitterze, w formie wywiadu, czy po prostu każąc nam czekać do jesieni, zaogniając tym samym ciekawość. Czego nowego dowiedzieliśmy się więc o nowym Mass Effekcie? Chyba najważniejszym elementem gry była kochana przez wszystkich Normandia. 15-go czerwca BioWare na swoim Twitterze udostępniło informację o nowym statku Tempest. I to był bardzo smutny moment w mojej karierze fana, bo przypomina mi budową ogromnego suma. Oceńcie sami:

Mam rację?

Mam rację?

Oprócz wiadomości o statku Aaryn Flynn i Mac Walters wypowiedzieli się na inne ciekawe tematy. Chociaż nie podają jeszcze informacji, na które czekamy, to zarówno Walters jak i nowy trailer zdradzają, że zobaczymy znajome twarze. ''Chcemy przywrócić pewne rasy i gatunki z trylogii, ale ponieważ wybieramy się do Andromedy, muszą pojawić się nowe cywilizacje." powiedział Walters w jednym z wywiadów. I wiadomo, że pośród znanych nam ras pojawią się Asari, Kroganie i oczywiście ludzie. Jakie będą nowe? Tu twórcy dalej milczą. Natomiast Flynn zdradza, że nowe planety to możliwość stworzenia nowych, porywających wydarzeń i odegrają w Andromedzie dużą rolę, a ekipa cieszy się z możliwości wykreowania nowej historii na czystym płótnie.

Miła i niewinna. To na pewno Asari?

Uśmiechnięta i niewinna. To na pewno Asari?

Wiemy też, że świat ten ma być duży i otwarty, a pokazane do tej pory planety pełne piasku lub egzotycznej roślinności robią wrażenie. Miło będzie zwiedzić je na własną rękę. Chociaż o bohaterze dowiemy się więcej na jesieni, to możemy spodziewać się podobnych zasad tworzenia i prowadzenia drużyny, a także budowania relacji z jej członkami, choć ta część ma być bardziej wiarygodna w nowej odsłonie. Flynn zapewnia, że ''wszystko co pokazali na trailerze jest prosto z gry'', a pokazana na końcu pani będzie naszą bohaterką. Tu jednak też pojawia się haczyk. Aaryn zapewnia, że nie może zdradzić więcej, ale w tej sprawie też możemy spodziewać się twistu. Przygotowane są bowiem dwie główne postaci, więc posługując się znanym sformułowaniem, do wyboru będzie i ''FemShep'' i ''MenShep''. Gdzie ten haczyk? I jaki on będzie? ''Właściwie w trylogii jako domyślny bohater był mężczyzna, powinniśmy zbalansować to najlepiej jak umiemy" - powiedział Flynn. Ruch wydaje się uzasadniony, gdyż spora część fanów to płeć piękna, a jak wiadomo EA stawia na poprawność polityczną. Jednak możliwe, że w dalszych odsłonach serii (jeśli takie wyjdą, twórcy nie zapowiadają następnej trylogii, chcą mieć wolną rękę w opowiadaniu historii), to nastawienie może się zmienić.

Na koniec wywiadu z Flynnem można przeczytać bardzo ważną informację, dotyczącą zakończenia trylogii Mass Effect. Twórcy doznali szoku i odebrali wyjątkową lekcję pokory. Pewne jest, że Andromeda będzie dla nich wyjątkowo ważnym dziełem, którym będą chcieli udowodnić swoją potęgę, i przywrócić fanom wiarę w ich możliwości. Jak sam mówi ''nosimy wiele blizn z tego okresu, i odebraliśmy wiele lekcji". Pamiętają. Jest więc nadzieja na nowego, doskonałego Mass Effecta. Cały wywiad do poczytania TUTAJ.

To zawsze wielkie święto dla fanów uniwersum.

To zawsze wielkie święto dla fanów uniwersum.

Pozostaje nam czekać do 7-go listopada, kiedy to zapewne pojawią się pierwsze gameplaye, oraz zarysy historii. Tegoroczne N7 Day zapowiada się bardzo ciekawie! [źródło: gameinformer.comxboxenthusiast.comgamespot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze