Współpraca Netflixa i Telltale

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 18 Czerwiec 2018
  • Komentuj 2

Sterowanie serialem, oglądanie gry, wydaje się, że rozrywki multimedialne zaczynają się coraz mocniej przenikać. najlepszym tego dowodem jest współpraca Netflixa z Telltale Games. 

Pierwsza próba Netflixa nad stworzeniem interaktywnych filmów padła na bajki. W zeszłym roku platforma wypuściła dwie animacje, które dawały małym widzom możliwość decydowania o przygodach bohaterów. 

Teraz za pomocą Telltale oferta Netflixa poszerzy się o kolejny tytuł, Minecraft: Story Mode. na tym jednak współpraca firm się nie kończy, bo studio wypuści grę na podstawie oryginalnego i bardzo lubianego serialu netflixa - Stranger Things.

Minecraft: Story Mode na platformie Netflix będzie liczył 5 epizodów, a do sterowania prawdopodobnie użyjemy po prostu pilota od telewizora (lub myszy, jeśli oglądać będziemy na komputerze). Historia będzie prawdopodobnie dotyczyła bohatera gry Telltale - Jesse. 

Produkcje Telltale słyną z dialogów i wyborów, jakie muszą podejmować gracze. tego samego mamy doświadczyć w serialowej wersjim jednak bez przerywników filmowych, które urozmaicały samą grę. Wydaje się to logiczne, bo przerywanie interaktywnego serialu filmowymi wstawkami nie wydaje się skutecznym rozwiązaniem. 

Serial zadebiutuje już tej jesieni. Co myślicie o interaktywnych filmach i filmowych grach? Podoba Wam się ten pomysł, czy zaburza to podział między grami i filmami? Dajcie znać w komentarzach, czy taka współpraca to dobry pomysł.

[Źródła: twitter.com/seewhatsnextgamezone.comforbes.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze