26 Reasons Why

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 01 Maj 2018
  • Komentuj 3

Nie szybko przekonałam się do Netflixa, po pierwszym miesiącu chciałam nawet zrezygnować, ale coś mnie podkusiło do złego i teraz nie ma opcji bym przeoczyła oryginalne, netflixowe produkcje. Jednym z takich seriali było 13 Reasons Why. Historia banalna, naciągana, ale opowiadająca o odczuciach i problemach, które tak wielu z nas przerabia w sobie, że aż wstyd się nie zainteresować.

Drugi sezon wraca na nasze ekrany już 18 maja. Świetny trailer z muzyką Depeche Mode jasno wskazuje o czym będzie tym razem. SELFIE TIME!!!.

Na zdjęciach z polaroida widzimy odpowiednie sformułowania określające każdego ze znanych nam już bohaterów. Pośród małych hejcików Hanki pojawia się też informacja, że kasety to był dopiero początek. Wszystko wskazuje więc na to, że oprócz nagrań Hania narobiła jeszcze mnóstwo fotek, którymi teraz przyjdzie jej zadręczać chłopaka, w którym się zakochała (nieodmiennie zadziwia mnie ten pomysł).

Pomijając wszystko, wczorajszy trailer zachęca do obejrzenia nowych odcinków. Świetnie nakręcony, z pomysłem, doskonałą muzyką i z jasnym przesłaniem. Czy potrzebujecie 13 powodów, by to obejrzeć?

Oczywiście Netflix nie mógł pozostawić swoich widzów na pastwę serialu. Po wzmożonym zainteresowaniu samobójstwami czasowo powiązanym z emisją pierwszego sezonu twórcy postanowili ruszyć na pomoc młodym ludziom w depresji. Tym sposobem każdy odcinek poprzedzi przemowa aktorów sugerująca, że powinniśmy udać się po pomoc zamiast sugerować fikcją reżyserską. Jeśli natomiast po obejrzeniu uznamy, że taka pomoc jest nam potrzebna, to wystarczy odwiedzić 13reasonswhy.info, gdzie możemy odszukać numery na telefon zaufania dla młodzieży w każdym kraju.

Jakie przewinienia Hania uwieczniła swoim polaroidem? I czy kiedyś zostaną one wybaczone bohaterom? Tego dowiemy się 18 maja! 

[Źródła: popkulturysci.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze