Wraca mistrz złodziei!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 12 Maj 2017
  • Komentuj 1

Kiedy kolejny Thief? Wtedy kiedy film!

Kiedy kolejny Thief? Wtedy kiedy film!

Tęskniliście za Garretem i serią Thief? Zajmujące się filmową adaptacją Thiefa studio Straight Up Films' ujawnia, że powstaje jeszcze piąta część gry z mistrzem złodziei w roli głównej. Przypomnę tylko, że wydawcą Thiefa jest Square Enix, czyli studio, które właśnie ogłosiło, że chce pozbyć się IO Interactive, twórców nowego Hitmana,  bo duńscy deweloperzy nie mieszczą się w ''priorytetach'' firmy. Teraz przynajmniej wiemy co się w nich mieści - zamienił stryjek siekierkę na kijek? ''Szeroko rozpoznawalna jako jedna z najlepszych kiedykolwiek stworzonych gier (Thief - przyp.red), piąta część jest własnie w produkcji, by pojawić się równocześnie z filmową adaptacją'' napisali na swojej stronie filmowcy z Straight Up Films'. Jest to o tyle interesujące, że do tej pory w ogóle nie słyszeliśmy jakoby piąta część Thiefa miała powstać. Gadatliwi Ci filmowcy.

Kto wcieli się w Garreta?

Kto wcieli się w Garreta?

Zostańmy jeszcze na chwilę przy filmie, bo o grze nie wiadomo na razie zupełnie nic. Straight Up Films' nie ma jeszcze ani reżysera, ani odtwórcy głównej roli w filmie, ale wiemy, że nad scenariuszem pracuje dwóch uznanych twórców -  Adam Mason i Simon Boyes, którzy mają na koncie kilka dużych hollywoodzkich produkcji - między innymi ''Pozory Prawdy'', ''Mroczną Wyspę'' czy ''Krzesło diabła''. A piąta część Thiefa? Możemy tylko spekulować - informacja na stronie Straight Up Films' nic nie ujawnia, poza tym, że gra pojawi się wraz z filmem. Nie wiadomo czy scenariusze filmu i gry będą ze sobą jakoś powiązane, czy będą stanowiły zupełnie odrębne byty. Więcej informacji na pewno usłyszymy na zbliżającym się wielkimi krokami E3 w Los Angeles, ale ani Sqaure Enix, ani Eidos, które odpowiadało za Thiefa, nigdzie niczego nie potwierdzają. Teraz mogą nie mieć już wyjścia.
?list=PLhSBw7mO1U1fAxN5ENWm7oQ6HFBfNs561 [źródło: polygon.comstraightupfilms.com, gameinformer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze