Wraca Battle for Middle Earth

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 05 Wrzesień 2017
  • Komentuj 1

Mamy rok 2004 i szał na Władcę Pierścieni w reżyserii Jacksona wciąż trwa. Wykorzystując hype EA wydaje pierwszą część bardzo udanego RTSa Battle for Middle Earth. Po 13 latach od premiery fani dają tytułowi drugie życie.

Arek jak nowy

Battle for Middle Earth, to jeden z niewielu przykładów udanej gry stworzonej na podstawie filmu. Tak wiem, że świat został stworzony przez Tolkiena, ale wykorzystane w grze modele postaci i wygląd świata pochodziły wprost z filmowej wizji Jacksona. Połączenie strategii czasu rzeczywistego i ukochanego przez wszystkich uniwersum dały światu jednego z ciekawszych RTSów w historii. 

Gra oferowała szeroką gamę jednostek, od piechurów, poprzez łuczników, aż po kawalerię. Jednostki można było wyposażyć w lepszy oręż i zbroję, a każda walka kończyła zbieraniem dodatkowego doświaczenia. Do tego dochodziły różne tryby walki - jak choćby klin przy wykorzystaniu kawalerii czy ściana tarcz w przypadku gondorskiej piechoty.

Doświadczona kawaleria była niemal nie do zatrzymania...

Nie można zapomnieć o samych bohaterach, bo były to wyróżniające się jednostki. Gandalf, Aragorn, Legolas, Gimli, Eomer czy Boromir potrafili siać na mapie prawdziwe zniszczenie, a jeśli udało nam się osiągnąć nimi poziom 10 stawali się niemal do nie zatrzymania. Pierwszy jak i drugi Battle for Middle Earth z 2006 roku prezentowały wtedy najwyższy światowy poziom. 

Ale od 2004 roku mija właśnie 13 lat i choć filmowa trylogia ani trochę się nie postarzała, to gry na jej podstawie już tak. Na szczęście znalazł się człowiek, który postanowił nieco uwspółcześnić Battle for Middle Earth tworząc do niego nowe, ulepszone modele bohaterów i jednostek. Tak oto powstało Battle for Middle Earth HD Edition, autorstwa moderów Mathijs i RiderOfRohan. 

... chyba, że nadzialiście się na równie doświadczonych pikinierów

Pakiet HD możecie pobrać udając się tutaj. Jeśli gdzieś w zakamarkach Waszego pokoju kryje się płyta z grą, to na pewno warto do niej wrócić. Niestety, na horyzoncie nie widać, żeby gra miała wrócić w części trzeciej, premiera filmowego Hobbita dawno za nami i wydaje się, że okazja już przepadła...

[źródło: moddb.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze