Women in Gaming

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 01 Marzec 2018
  • Komentuj 13

WOMEN IN GAMING

Wydawało mi się, że przez ostatnie lata kobiety coraz mocniej przebijają się w branży rozrywek komputerowych, choć czasem przeważają w zupełnie innych kategoriach (jak np Cosplay). Okazuje się, że w skali światowej dalej jest nas za mało, a szefowa operacyjna Facebook Inc. Sheryl Sandberg właśnie zamierza to zmienić.

Sheryl nie raz stawała się głosem milionów kobiet (choćby na sławnym TED Talks). Teraz przemawia głosem kobiet grających, programujących i tworzących na równi z mężczyznami.

''Branża gier to najlepszy przykład łączenia ludzi o wspólnych interesach, a kobiety mają poważną role do odegrania w tej branży.'' - powiedziała Sandberg

COO Facebooka to doświadczona bizneswoman, ktora wie, jak realizować cele. Ruszyła więc z całą kampanią Women in Gaming, która ma na celu promowanie kobiet na zajmowanych w większości przez mężczyzn stanowiskach.

Na stronie możecie zobaczyć wiele historii kobiet z branży, które mogą zainspirować niektóre z Was do działania oraz pomogą zapoznać się z realiami. Powstaje tam również dział Talks, działający na podobnej zasadzie co wspomniane już TED Talks, tyle że poświęcone tematowi kobiet na rynku.

 

WOMEN IN GAMING

[Źródła: facebook.comgamasutra.comgamespot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze