Wojsko ''uzbraja'' gry video

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 18 Luty 2014
  • Komentuj 11
soldier_wallpaper5309 Okres fascynacji graczy tematyką wojskową chyba nigdy się nie zakończy. Jedne z najbardziej popularnych tytułów naszych czasów jak Call of Duty czy seria Battlefield wręcz chlubią się jak to ich gra dokładnie odwzorowuje wszelkiego rodzaju uzbrojenie i wygląd współczesnego żołnierza. Wygląda na to, że role się odwróciły bo teraz to armie świata szukają rozwiązań rodem z gier. Warty ponad 60 miliardów dolarów przemysł komputerowy technologicznie dogonił, a wielu wypadkach przegonił, wojsko. Nikt inny ale właśnie światowe koncerny produkujące konsole mają obecnie dostęp do najlepszych rozwiązań z zakresu IT. Nowoczesne kontrolery, zaawansowane sensory ruchu i kosmiczna wręcz moc obliczeniowa najnowszych konsol została przejęta, w niektórych przypadkach nawet uzbrojona, przez armie całego świata Konsole bronią granic  Wyobraźcie sobie że Wasza zwykła konsola, obiekt drwin naszych rodziców i dziewczyn, może spełniać ważne funkcje w w ochronie współczesnych granic? Taką właśnie taktykę zastosowała armia Republiki Korei zwracając się do producentów Xboxa o pomoc. Google_Streetview_Camera.img_assist_custom Granica Koreańsko-Koreańska jest jedną z najpilniej strzeżonych na świecie. Po kilku nieprzyjemnych wypadkach, między innymi zbiegłymi żołnierzami Korei Północnej którzy nic nie robiąc sobie z tysięcy min i dział rozdzielających granicę uciekali z państwa Kima. Dla Południowych Koreańczyków oznaczało to, że ich granica jest nieszczelna i tu własnie do akcji wkroczył sensor Xboxa - Kinect. Oprócz naszych zwariowanych tanecznych ruchów, Kinect odpowiednio skonfigurowany idealnie nadaje się na strażnika, potrafi odróżnić między zwierzęciem a człowiekiem minimalizując liczbę fałszywych alarmów. Ale to nie koniec, Koreańczycy planują wprowadzenie sensorów zdolnych wyczuć puls naszego serca czy temperaturę ciała. Funkcje te są już dostępne w Xboxie One.
Dzięki dość powszechnej dostępności konsol ich cena jest bardzo atrakcyjna dla wojskowych, w zamian dostają genialne narzędzie do pilnowania i rozpoznawania zagrożeń. Superkomputer z PS3 blizzard
W 2009 roku dowództwo sił amerykańskich w Pentagonie zakupiło 2,300 konsol PS3. Jednak nie miały one służyć zapewnieniu rozrywki tysiącom pracowników Departamentu Obrony. Zakupiono je po to, aby wspomóc lokalny superkomputer, który powoli przestawał sobie radzić z ilością napływających danych.
Pentagon podał, że nawet jeśli bardzo będziemy chcieli to na ich PS3 nie pogramy, wyposażono je bowiem w system operacyjny oparty na Linuxie - nici więc z długich ''treningów'' przy Call of Duty. Robot bojowy Na współczesnym polu walki używa się wielu zaawansowanych technologicznie robotów. Jedne służą nam do sprawdzania pomieszczeń, jeszcze inne najlepiej sprawdzają się jako roboty saperskie wyszukujące i rozbrajające improwizowane ładunki wybuchowe. image Dużo efektywniej jest dla armii wyprowadzać sprzęt, który nie wymagałby wielkich nakładów na szkolenia w jego używaniu. Dlatego często widzi się żołnierzy wykonujących zadania saperskie trzymając w ręce pada od Xboxa czy PS. Dlaczego się tak dzieje? Obecna generacja amerykańskich żołnierzy jest znakomicie zaznajomiona z obsługą takich kontrolerów przez co dużo szybciej idzie im opanowanie sterowania robotem. Terminator nadchodzi? Ostatnie doniesienia o budowie przez amerykańską armię zbroi podobnych do tych noszonych przez Iron Mana pozwalają nam zobaczyć, że gry komputerowe przestały być już tylko rozrywką dla młodszych. Poważne światowe mocarstwa na serio przyglądają się najnowszych technologicznym nowinkom. Konkurencja na rynku gier sprawia, że sensory i kontrolery tych producentów są stosunkowo tanie a zarazem świetnie spełniają swoją rolę. Dzięki technologiom dostępnym już dziś podczas grania w FIFA czy Last of Us żołnierze obecnych i przyszłych pół bitew będą mieli więcej narzędzi do wykonania swojej pracy bezpieczniej i efektywniej. Przyszłość indywidualnego żołnierza Dla tych co nie widzieli polecam oglądnąć stworzony jakiś czas temu krótkometrażowy film poświęcony zastosowaniu najnowszych technologii w wojsku. Sygnowany nazwiskiem Toma Clancy'ego zrealizowany został przy pomocy studia Ubisoft odpowiedzialnego między innymi za gry z serii Rainbow Six. http://youtu.be/7-wAzlqzXH0

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze