Windows 10 najpopularniejszym systemem wśród graczy

  • Autor: Drkrvp
  • Opublikowano: 15 Kwiecień 2016
  • Komentuj 8

Microsoft przywraca pasek Start

Microsoft przywraca pasek Start

Agresywny marketing przynosi pożądane efekty ponieważ niespełna rok zajęło nowemu systemowi operacyjnemu Microsoftu uzyskanie miana najbardziej popularnego wśród graczy. Jak podają statystyki Steam z marca 2016 na Windowsa 10 przesiadła się już ponad jedna trzecia graczy. Drugie miejsce z 32% zajmuje Windows 7, a trzecie z wynikiem 12% niezbyt udany i źle przyjęty  8.1.

Tak prezentują się pełne statystyki

Przewaga "dziesiątki" stale rośnie

Wyjątkowo kusząca z perspektywy gracza wydaje się być obsługa DirectX 12, z którego to korzysta coraz więcej nowych tytułów. Hitman, Quantum Break, Star Wars: Battlefront czy Rise of Tomb Raider to tylko niektóre z gier robiące użytek z tej technologii. Nowa biblioteka zapewnia wzrost wydajności w szczególności przy nieco słabszych procesorach, gdzie odpowiedzialność za renderowanie świata gry spada na kartę graficzną.
Windows 10 zadebiutował 29 lipca 2015 roku dając użytkownikom starszych wersji możliwość darmowej aktualizacji. Posiadacze oryginalnego Windowsa 7, 8 lub 8.1 przez rok od premiery mogą zainstalować najnowszy i prawdopodobnie ostatni system operacyjny od giganta z Redmond. Według zapowiedzi Microsoft nie planuje wydawać nowych odsłon. ''Dziesiątka'' z produktu przekształcona została w usługę i ma otrzymywać stałe, regularne wsparcie. W sektorze publicznym marka Windows praktycznie nie ma konkurencji. Zarówno iOS jak i liczne dystrybucje Linuxa nie są w stanie zaoferować graczom tego czego potrzebują. Dlatego największy kłopot firmy założonej przez Billa Gatesa stanowią starsze i wciąż bardzo popularne wersje systemu bo wielu domowych użytkowników nie widzi potrzeby zmiany. Wsparcie i ciągłe aktualizacje wielu systemów jest jednak trudne i kosztowne więc Microsoft stara się pozbyć ''własnych dzieci''.

Microsoft sukcesywnie wygasza wsparcie dla starszych systemów

Microsoft sukcesywnie wygasza wsparcie dla starszych systemów

Jakiś czas temu firma wycofała się z aktualizacji Windowsa XP, według zapowiedzi to ostatni rok wparcia dla Windows Vista, również ''siódemkę'' w niedalekiej przyszłości ma spotkać ten sam los. Udział w rynku najnowszej odsłony Windowsa prawdopodobnie zwiększy się w lipcu gdyż wiele osób zwleka z przesiadką na ''dziesiątkę'' do ostatniej chwili. [źródło: steampowered.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze