Wigilijny rozejm

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 22 Grudzień 2016
  • Komentuj 0
Choć I Wojnę Światową kojarzymy jako jeden z najbardziej krwawych konfliktów w dziejach ludzkości. Na frontach Wielkiej Wojny zginęły miliony zwykłych żołnierzy i to właśnie Ci żołnierze podczas Bożego Narodzenia powiedzieli ''dość''. W okolicach Ypres na dzień przed wigilią Bożego Narodzenia anno domini 1914 doszło do bardzo dziwnej sytuacji - wbrew wyższym dowódcom, między żołnierzami obu walczących stron został zawarty rozejm. Mimo początkowej nieufności zarówno Niemcy jak i żołnierze brytyjscy ostatecznie wyszli ze swoich okopów, by świętować wraz ze swoimi wrogami.

Dowódcom nie podobało się to ''bratanie z wrogiem''

Dowódcom nie podobało się to ''bratanie z wrogiem''

Na przeoranej lejami po bombach ziemi niczyjej, znajdującej się między liniami obu zwaśnionych stron, rozegrano nawet mecz piłki nożnej, w którym lepsi okazali się Niemcy. Oprócz tego wymieniano się pamiątkami, drobiazgami, śpiewano wspólnie kolędy. Tą niesamowitą historię postanowił przedstawić Wam Kromka, który wraz z zaproszonymi gośćmi opowie Wam wszystko czego jeszcze na pewno o Bożonarodzeniowym Rozejmie nie wiedzieliście!

Ta historia wydarzyła się naprawdę!

Ta historia wydarzyła się naprawdę!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze